XI. Kőszegi György emlékverseny és területi minősítő verseny beszámolója, Tiszaújváros, 2012. szeptember 15.

XI. Kőszegi György emlékverseny és Területi minősítő verseny
Tiszaújváros, 2012. szepteber 15.

versenybeszámoló

 

A tizenegyedik alkalommal megrendezett versenyre 51 megyebeli versenyző jött el. Mivel a délutáni kiemelt országos versenyen csak meghatározott szintet elérő versenyzők indulhattak, egy női és hét férfi versenyző, így a délelőtti versenyeken, a területi minősítő versenyen szerepeltek többen.

Kőszegi György olimpiai ezüstérmes versenyzőnek mindhárom gyermeke, Erika, Ilona, és György eljött, sőt  a négy unoka is, az érmek és tiszteletdíjak átadására mindig volt kit felkérni, és még Fekete János, a megyei szövetség elnöke is besegített.

Az induló versenyzők elért eredményeikkel nevezhetők majd a budapesti BKV Előre-ben rendezendő felnőtt országos bajnokságra, és a tatabányai utánpótlás OB-ra is.

A legeredményesebb tiszaújvárosi versenyző, Mátyus Zsolt egy évig őrizheti a verseny vándor kupáját, amit az önkormányzat pénzjutalmával Réti István a sportklub mostani vezetője, egykori súlyemelő ifjúsági világbajnok adott át. Ott volt, és segített a versenyeztetésben Hornyák Ferenc négyszeres világbajnok, aki Réti Pistával egyszerre nyert aranyérmet a világbajnokságon.

A területi minősítő eredményei:

Leány korcsoport:
36 kg  1.Gáspár Bianka        Szerencsi VSE              70 pont

Fiú korcsoport:

40 kg  1. Haraszin László     Zempléni DSE               90 pont
           2. Lahó Krisztián       Ózdi SFC                       86
           3. Maczkó Balázs       Szerencsi VSE              78   
           4. Drozsnyik Bence    Zempléni DSE              75
           5. Takács Máté           Szerencsi VSE              72
           6. Durgheu Patrik       Tiszaújvárosi SC          61
      
45 kg  1. Varga Attila           Ózdi SFC                       89 pont
           2. Réti Márton            Tiszaújvárosi SC           89
           3. Németh Gergő        Zempléni DSE              87

50 kg  1. Gyuricska István    Ózdi SFC                      60 pont

56 kg  1. Vida József             Szerencsi VSE             89 pont

62 kg  1. Tardi Donát            Ózdi SFC                     90 pont
           2. Monyók Gergő       Zempléni DSE             89

+77 kg 1. Sztahura István     Zempléni DSE             90 pont
            2. Holló Szilárd         KVSE                          89

Serdülő korcsoport:

 56 kg  1. Kocsis Gábor        Zempléni DSE             80 kg /35,45/

 62 kg  1. Durgheu János      Tiszaújvárosi SC        133 kg /58,75/
            2. Nagy Tamás          Szerencsi VSE             62 kg /27,35/

 69 kg  1. Kerékgyártó Gábor Tiszaújvárosi SC      125 kg /55,70/
            2. Bencsik József       Zempléni DSE             85 kg /35,50/

 85 kg  1. Monyók Róbert    Zempléni DSE             135 kg /60,75/
            2. Gulyás Ádám       Tiszaújvárosi SC          110 kg /50,60/

+85 kg 1. Bárány Gergő       Szerencsi VSE             125 kg /55,70/
            2. Balogh Tibor        Zempléni DSE              122 kg /52,70/
            3. Szabó Bence         Zempléni DSE               92 kg /42,50/

Ifjúsági Korcsoport

  56 kg 1. Farkas Árpád        Ózdi SFC                       90 kg /40,50/

  62 kg 1. Törtei Márton       Ózdi SFC                      150 kg /65,85/
            2. Páhy Nándor         KVSE                           132 kg /59,73/
            3. Lukács Ádám        Tiszaújvárosi SC           89 kg /37,52/

  77 kg 1. Szajkó Bertalan     Ózdi SFC                      110 kg /45,65/
            2. Javorek Roland     Tiszaújvárosi SC             80 kg /35,45/

  85 kg 1. Furman Dániel      Tiszaújvárosi SC           112 kg /50,62/

  94 kg 1. Sztankovics József  Zempléni DSE            152 kg /67,85/
            2. Vékony Richárd     Tiszaújvárosi SC         138 kg /63,75/

Junior korcsoport 
 
 56 kg 1. Birk Róbert              Zempléni DSE             110 kg /50,65/
           2. Gáspár Gábor           Szerencsi VSE               95 kg /45,50/

 62 kg 1. Petrohai Balázs        Ózdi SFC                     155 kg /70,85/
           2. Birk Antal                Zempléni DSE             108 kg /45,63/

105 kg 1. Krisztián Bence Gábor  Szerencsi VSE       180 kg /80,100/

Felnőtt korcsoport

 77 kg 1. Farkas Mátyás         Ózdi SFC                      200 kg /85,115/
           2. Barna László           Szerencsi VSE              150 kg /65,85/

 94 kg 1. Morvai Zoltán         Szerencsi VSE              192 kg /87,105/

 
Kiemelt verseny eredményei:

 Női ifjúsági korcsoport

 58 kg 1. Gulácsi Edina          KVSE                             92 kg /41,51/

Ifjúsági korcsoport

 62 kg 1. Takács János           Szerencsi VSE                  132 kg /62,70/

 69 kg 1.Gáspár Pál Dávid     Szerencsi VSE                  185 kg /80,105/

 77 kg 1. Tasnádi Krisztián    KVSE                                213 kg /98,115/
           2. Bojti Vilmos Marcell  KVSE                            212  kg /97;115/

+94 kg 1. Ollócki István         Szerencsi VSE                 190 kg /85,105/

Junior korcsoport

 69 kg 1. Koncz Csaba           Tiszaújvárosi SC               220 kg /100,120/

 85 kg 1. Mátyus Zsolt          Tiszaújvárosi SC               270 kg /125,145/     

 

Keresés

Partnerek