VI. Avas kupa kézilabda torna kiírása, programja, Miskolc, 2014. január 25-26.

VI. AVAS KUPA 2014 kézilabda torna
VERSENYKIÍRÁSA
Miskolc, 2014. január 25-26.

1. Az Avas Kupa szervezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kézilabda Szövetség Elnöksége.

2. Az Avas Kupa célja: A kézilabda sportág népszerűsítése, versenyzési és felkészülési lehetőség biztosítása a benevezett csapatok számára. Az Avas Kupa helyezéseinek eldöntése.

3. Az Avas Kupa ideje:  2014. január 25-26. szombat, vasárnap.

6. Az Avas Kupa lebonyolítása, helyezések eldöntése:
- Hat csapat részvételével, két csoportban kőmérkőzéses rendszerben, majd a két csoport csapatai helyosztó mérkőzéseket játszanak. A helyosztókon a csoportok azonos helyen végzettek mérkőznek egymással. Döntetlen esetén 1x5 perc hosszabbítás, majd hétméteresek döntenek. (5-5 csapatonként)
- Játékidő 2x30perc (tíz perc szünettel).
- Mérkőzésenként 16 fő játékos nevezhető, akiknek rendelkezni kell érvényes sportorvosi igazolással.
- Csoporton belül a helyezéseket a több szerzett pont dönti el. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény, a jobb gólkülönbség, majd a több lőtt gól dönti el.

7. Az Avas Kupa nevezési határideje: 2013. december 15.
Nevezési díja: 50.000 Ft, mely összeget a BOMKSZ álltal küldött csekken kell befizetni szintén december 15-ig. Meg nem jelenés esetén, az összeget nem áll módunkban visszafizetni. A csapatok számára szombaton és vasárnap ebédet biztosítunk.

8. Az Avas Kupa díjazása:  A győztes elnyeri az Avas kupát.
    A II. és III. helyezett serleget, és oklevelet kap.

Különdíjak:  Legjobb kapus
    Legjobb játékos
    Legtöbb gólt lövő játékos

9. A verseny költségei: A versennyel kapcsolatos felmerülő költségek a rendező szervezetet, egyéb költségek a csapatokat terhelik.

10. Sorsolás: A versenybizottság készíti el a verseny előtt és küldi el a csapatok vezetőinek.

11. Óvás: A mérkőzések eredménye ellen az óvást, a mérkőzést követően kell beadni írásban, a rendező szervhez 5.000 Ft óvási díj egyidejű befizetése mellett. Döntés a helyszínen történik. Fellebbezés nincs.

12. A terem és öltözők rendje: Az öltözőkben elhelyezett tárgyakért a rendező szerv felelősséget nem vállal. A csapatok által elkövetett szándékos rongálásokat a csapatok kötelesek megtéríteni.

13. Egyéb rendelkezések: Jelen versenykiírás nem említett esetekre vonatkozóan a Kézilabdázás Szabálykönyve /2008. évi kiadás/ rendelkezik.