Floorball Diákolimpia III., IV. korcsoport Leány, V., VI. korcsoport Fiú Országos Selejtező, Miskolc, 2012. november 28.

KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA III., IV. korcsoport Leány, V., VI. korcsoport Fiú

ORSZÁGOS SELEJTEZŐ 2012/2013. TANÉV
Miskolc, 2012. november 28.   

 

1. Az országos selejtező célja:
· A floorball sportág népszerűsítése.
· Versenyzési- és játéklehetőség biztosítása a kisebb teremmel rendelkező iskolák tanulóinak.
· A sportág utánpótlás-nevelésének ösztönzése.
· Az országos selejtező győztes csapata(i) részvételi jogosultságot szerez(nek) az országos elődöntőn való indulásra.

2. Az országos selejtező rendezője:
A Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Floorball Szakszövetség megbízásából a
Miskolc Városi Diáksport Szövetség és Miskolci Floorball Egyesület

3. Az országos selejtező ideje:
2012. november 28., szerda, 12.30 óra 
    
4. Az országos selejtező helyszíne:
Miskolc Városi Szabadidőközpont – Generali Aréna
3530 Miskolc, Görgey A. u. 19.

5.  Versenybíróság:
Elnök: Bíró Ignác, tanár
Titkár: Mayer Péter, tanár

6.   Az országos selejtező résztvevői:
· Az „Általános szabályok” 4., 5. pontja szerint.
· I., II., III., IV., V., VI., korcsoportos fiú-, és leánycsapatok.
·  A fiú csapatokban a korcsoportjuknak megfelelő leány játékosok szerepelhetnek az I. és a II. korcsoportban.
· Ugyanazon oktatási intézmény nemenként és korcsoportonként legfeljebb két csapattal nevezhet („A” csapat, „B” csapat), de egy játékos csak egy csapatban játszhat azonos korcsoportban.
· A „felversenyzés” egy korcsoporttal feljebb megengedett.

7. Csapatlétszám: 6 fő játékos + 1 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

8.  Igazolás:
· Egységes igazolás: szabályosan, a hatályban lévő Kormányrendelet alapján kiadott diákigazolvánnyal (elvesztése, megrongálódása esetén az oktatási intézmény igazgatója által kiállított és lepecsételt, fényképpel ellátott iskolalátogatási igazolással), az internetes nevezés alapján kinyomtatott, az iskola igazgatója által aláírt és pecséttel ellátott, egyéni, vagy csapat nevezési lappal.
· A nevezési lapon a korosztálynak megfelelő érvényes orvosi igazolásnak kell szerepelnie (a szakszövetségi igazolványban szereplő, érvényes sportorvosi igazolás ezt kiválthatja). Orvosi igazolásként elfogadható az MDSZ által kiadott „orvosi igazolás” kártya is, mely kiválthatja a nevezési lapon szereplő igazolást.
· Az V., VI. korcsoportban személyi azonosító, vagy útlevél megléte kötelező.
· Iskola(ák) összevonása, ill. az iskola nevének változása esetén a csapat-vezető a versenyen az iskola igazgatója által hitelesített dokumentumot köteles bemutatni, mellyel bizonyítja az intézmények összevonását, ill. az intézmény nevében történt változásokat.
· A fent előírt dokumentumok hiányában a versenyző(k) nem vehet(nek) részt az adott sportág versenyén!
Kérjük a testnevelőket, gondoskodjanak arról, hogy a tanulók az igazoláshoz szükséges dokumentumokkal rendelkezzenek!
· A versenyzők saját érdekükben - sérülés, orvosi ellátás miatt - tartsák maguknál a TAJ-kártyájukat, vagy annak másolatát.
· Csapatversenyeken az igazolásokkal ellátott elektronikus nevezési lapról a csapatok versenyenként maguk gondoskodnak!
· Az országos selejtezőkön, elődöntőkön és döntőkön a csapatok tanárral, pedagógussal, vagy csapatvezetővel kötelesek megjelenni, aki az adott nevelési-oktatási intézmény alkalmazásában áll, vagy az iskola igazgatója által írásban megbízott vezető/edző. Ezen megbízás hiányában a versenybizottság a csapat mellett megjelent kísérőt nem tekinti hivatalos személynek, és a csapat az adott versenyen nem jogosult részt venni.
· A tanárok, edzők igazolása a verseny megkezdése előtt (pl. a technikai értekezleten) az igazoló bizottság feladata és kötelessége.
· Az igazolási dokumentumokat a verseny végéig a versenybizottságnál kell letétbe helyezni. Az igazolási dokumentumok biztonságos elhelyezéséről az adott Rendező szervnek kell gondoskodnia.   
  
9.  Csapatok:
 III. korcsoport - leány
Kazincbarcika  – Pollack Mihály Általános Iskola
Miskolc  – Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
Miskolc  – Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
Miskolc  – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "A"
Miskolc  – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "B"
Miskolc  – Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Rudabánya  – Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "A"
Rudabánya  – Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "B"
Sajószentpéter  – Sajószentpéteri Központi Általános Iskola
Nyírbéltek  – Szent László Általános Iskola és Községi Könyvtár
 
IV. korcsoport - leány
Kazincbarcika  – Pollack Mihály Általános Iskola
Miskolc  – 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc  – Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola
Miskolc  – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
Sajószentpéter  – Sajószentpéteri Központi Általános Iskola

 V. korcsoport - fiú
Kazincbarcika  – B-A-Z Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
Miskolc  – Berzeviczy Gergely Szakközépiskola és Szakképző Központ
Miskolc  – Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola
Miskolc  – Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet
Miskolc  – Földes Ferenc Gimnázium
Miskolc  – Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
Miskolc  – Herman Ottó Gimnázium
Miskolc  – Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola
Miskolc  – Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközépiskola és Szakiskola
Nyíregyháza  – Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

 VI. korcsoport - fiú
Kazincbarcika  – B-A-Z Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
Kazincbarcika  – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
Miskolc  – Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola
Miskolc  – Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet
Miskolc  – Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola
Miskolc  – Földes Ferenc Gimnázium
Miskolc  – Herman Ottó Gimnázium

10.  Lebonyolítás:
· A csoportokon belül körmérkőzés.  
· A mérkőzésekért adható pontok: győzelem 2, döntetlen 1, vereség 0 pont.
Csoporton belüli sorrend meghatározása:
A helyezések eldöntése azonos pontszám esetén a következő sorrend alapján történik:
- az érintett csapatok egymás elleni eredménye (egymás ellen szerzett több pont, majd jobb gólkülönbség, végül több lőtt gól),
- ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség, több lőtt gól, sorsolás.

11. Játékrend:
A mellékelt ábra szerint három pályán.
 III. Lány A
1 Pollack Mihály Általános Iskola
2 Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
3 Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
4 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "A"
5 Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "B"
 
 III. Lány B
1 Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda
2 Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "A"
3 Szent László Általános Iskola és Községi Könyvtár
4 Sajószentpéteri Központi Általános Iskola
5 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "B"
 
 IV. Lány
1 Pollack Mihály Általános Iskola
2 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
3 Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola
4 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
5 Sajószentpéteri Központi Általános Iskola
 
 V. Fiú A
1 B-A-Z Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
2 Berzeviczy Gergely Szakközépiskola és Szakképző Központ
3 Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola
4 Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet
5 Földes Ferenc Gimnázium
 
 V. Fiú B
1 Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
2 Herman Ottó Gimnázium
3 Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola
4 Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközépiskola és Szakiskola
5 Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium
 
 VI. Fiú
1 Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola
2 Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
3 B-A-Z Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
4 Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet
5 Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola
6 Földes Ferenc Gimnázium
7 Herman Ottó Gimnázium

idő A B C
12:30 Pollack Szent Ferenc III. Lány A Vörösmarty Gvad "A" III. Lány B     
12:42 Szabó "A" Gvad "B" III. Lány A Sajószentp Szabó "B" III. Lány B     
12:54 Pollack Fráter III. Lány A Vörösmarty Szent László III. Lány B     
13:06 Szent Ferenc Szabó "A" III. Lány A Gvad "A" Sajószentp III. Lány B     
13:18 Fráter Gvad "B" III. Lány A Szent László Szabó "B" III. Lány B     
13:30 Pollack Szabó "A" III. Lány A Vörösmarty Sajószentp III. Lány B     
13:42 Szent Ferenc Fráter III. Lány A Gvad "A" Szent László III. Lány B     
13:54 Pollack Gvad "B" III. Lány A Vörösmarty Szabó "B" III. Lány B     
14:06 Fráter Szabó "A" III. Lány A Szent László Sajószentp III. Lány B     
14:18 Szent Ferenc Gvad "B" III. Lány A Gvad "A" Szabó "B" III. Lány B     
                  
14:30 Surányi Berze V. Fiú A Fráter Herman V. Fiú B Pollack Petőfi IV. Lány
14:42 Diós Gim Földes V. Fiú A Szentpáli Nyír. EKLG V. Fiú B Szabó Sajószentp IV. Lány
14:54 Surányi Kós V. Fiú A Fráter Bláthy V. Fiú B Pollack Mis GörKat IV. Lány
15:06 Berze Diós Gim V. Fiú A Herman Szentpáli V. Fiú B Petőfi Szabó IV. Lány
15:18 Kós Földes V. Fiú A Bláthy Nyír. EKLG V. Fiú B Mis GörKat Sajószentp IV. Lány
15:30 Surányi Diós Gim V. Fiú A Fráter Szentpáli V. Fiú B Pollack Szabó IV. Lány
15:42 Berze Kós V. Fiú A Herman Bláthy V. Fiú B Petőfi Mis GörKat IV. Lány
15:54 Surányi Földes V. Fiú A Fráter Nyír. EKLG V. Fiú B Pollack Sajószentp IV. Lány
16:06 Kós Diós Gim V. Fiú A Bláthy Szentpáli V. Fiú B Mis GörKat Szabó IV. Lány
16:18 Berze Földes V. Fiú A Herman Nyír. EKLG V. Fiú B Petőfi Sajószentp IV. Lány
                  
16:30 Bláthy Szalézi VI. Fiú Surányi Herman VI. Fiú Fáy Földes VI. Fiú
16:42 Szalézi Surányi VI. Fiú Diós Gim Földes VI. Fiú Bláthy Herman VI. Fiú
16:54 Bláthy Diós Gim VI. Fiú Földes Herman VI. Fiú Surányi Fáy VI. Fiú
17:06 Szalézi Diós Gim VI. Fiú Surányi Földes VI. Fiú Fáy Herman VI. Fiú
17:18 Surányi Diós Gim VI. Fiú Szalézi Fáy VI. Fiú Bláthy Földes VI. Fiú
17:30 Bláthy Surányi VI. Fiú Szalézi Herman VI. Fiú Diós Gim Fáy VI. Fiú
17:42 Bláthy Fáy VI. Fiú Szalézi Földes VI. Fiú Diós Gim Herman VI. Fiú


12. Továbbjutás az országos elődöntőre:
A III. korcsoportban az A és B csoportok első két helyezettje.
A IV. korcsoportban az első két helyezett.
Az V. korcsoportban az A és B csoportok első két helyezettje.
A VI. korcsoportban az első két helyezett.

13. A kispályás floorball szabályai:
· a pálya mérete 10x20 méter, plusz, mínusz 2 méter,
· a pályán egyszerre 3 mezőnyjátékos tartózkodhat (kapus nincs),
· a játékteret palánk veszi körül, vagy ennek hiányában lefordított padok,
· a kapu mérete 60x90 cm,
· a kapu előtt 90x90cm-es kapuelőteret kell kijelölni, ahova nem lehet belépni,
· a játékidő 10 perc,
· a kiállítást büntetőütés helyettesíti, az 5 perces kiállítást elkövető játékos 5 percig nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető), a 2+10 perces kiállítást elkövető játékos az érintett mérkőzésen nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető),
· végleges kiállítás, vagy más kiállítások esetén, ha a csapat nem tud 3 fővel játszani, az érintett mérkőzés győztese a vétlen csapat az aktuális eredménnyel, vagy amennyiben az kedvezőbb, 3-0-s eredménnyel.

14. Költségek:
· A selejtezők terembérleti díját az adott rendező iskola biztosítja, az egyéb rendezési költségekhez a Magyar Floorball Szakszövetség hozzájárulhat. 
· A részvételi költségeket a résztvevő csapatok viselik.

15. Egyéb rendelkezések:
· A nevezések beérkezése után a beosztásokról, az időpontokról és helyszínekről az érintetteket elektronikus levélben értesítjük. A tudnivalókról az MDSZ honlapján a „Forgatókönyvek” és az „Eredmények” menüpontnál tájékozódhatnak.
· A versenyekre a csapatok legalább két eltérő színű, számozott garnitúrát vigyenek magukkal.
· A játékosok hosszú nadrágot, sípcsontvédőt és térdvédőt NEM viselhetnek.
· Minden csapat tartsa szem előtt az időrendet, ha egy csapat nem jelenik meg a mérkőzés kezdetére, 3 perc várakozás után 3-0-ás vereséget szenved.
· A versenyek kezdete előtt a csapatok a kinyomtatott és hitelesített elektronikus nevezési lapot, valamint a többi igazolási dokumentumot adják le a felelős rendezőnek
· A versenyről távolmaradást a verseny előtt legkésőbb egy héttel írásban jelezni kell az MDSZ Országos Központ felé!!!
· Az igazolatlanul távolmaradó csapat automatikusan kizárja magát a 2013/2014. tanévi Kispályás Floorball Diákolimpia versenyekről.
· A verseny helyszínén okozott károkért a kárt okozó tanuló iskolája teljes anyagi felelősséggel tartozik.
· Az öltözőben, versenyhelyen hagyott / elvesztett értékekért a Rendezőség felelősséget nem vállal.
· Kérjük a Kollégákat, hogy a versenyhely, az öltöző tisztaságának megőrzésére a versenyzők figyelmét hívják fel.
· Minden olyan kérdésben, amelyről jelen versenykiírás külön nem rendelkezik, az MDSZ 2012/2013. tanévi Diákolimpia Versenykiírások és Programok általános és sportági rendelkezései, valamint az MFSZ érvényben lévő versenyszabályai szerint kell eljárni.

 

A versennyel kapcsolatos információ:
Bíró Ignác
Mobil: (20)972-2849
e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.

 

Keresés

Partnerek