Floorball diákolimpia II-III-IV. kcs. Fiú Országos Selejtező, Miskolc, 2012. november 21.

KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA II – III – IV. KORCSOPORT Fiú
ORSZÁGOS SELEJTEZŐ 2012/2013. TANÉVI
Miskolc, 2012. november 21.
 


1. Az országos selejtező célja:
· A floorball sportág népszerűsítése.
· Versenyzési- és játéklehetőség biztosítása a kisebb teremmel rendelkező iskolák tanulóinak.
· A sportág utánpótlás-nevelésének ösztönzése.
· Az országos selejtező győztes csapata(i) részvételi jogosultságot szerez(nek) az országos elődöntőn való indulásra.

2. Az országos selejtező rendezője:
A Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Floorball Szakszövetség megbízásából
a Miskolc Városi Diáksport Szövetség és a Miskolci Floorball Egyesület

3. Az országos selejtező ideje:
2012. november 21., szerda, 8.00 
    
4. Az országos selejtező helyszíne:
Miskolc Városi Szabadidőközpont – Generali Aréna
3530 Miskolc, Görgey A. u. 19.

5.  Versenybíróság:
Elnök: Biró Ignác tanár

Titkár: Balajthi Zsolt tanár

6.   Az országos selejtező résztvevői:
· Az „Általános szabályok” 4., 5. pontja szerint.
· I., II., III., IV., V., VI., korcsoportos fiú-, és leánycsapatok.
·  A fiú csapatokban a korcsoportjuknak megfelelő leány játékosok szerepelhetnek az I. és a II. korcsoportban.
· Ugyanazon oktatási intézmény nemenként és korcsoportonként legfeljebb két csapattal nevezhet („A” csapat, „B” csapat), de egy játékos csak egy csapatban játszhat azonos korcsoportban.
· A „felversenyzés” egy korcsoporttal feljebb megengedett.

7. Csapatlétszám: 6 fő játékos + 1 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

8.  Igazolás:
· Egységes igazolás: szabályosan, a hatályban lévő Kormányrendelet alapján kiadott diákigazolvánnyal (elvesztése, megrongálódása esetén az oktatási intézmény igazgatója által kiállított és lepecsételt, fényképpel ellátott iskolalátogatási igazolással), az internetes nevezés alapján kinyomtatott, az iskola igazgatója által aláírt és pecséttel ellátott, egyéni, vagy csapat nevezési lappal.
· A nevezési lapon a korosztálynak megfelelő érvényes orvosi igazolásnak kell szerepelnie (a szakszövetségi igazolványban szereplő, érvényes sportorvosi igazolás ezt kiválthatja). Orvosi igazolásként elfogadható az MDSZ által kiadott „orvosi igazolás” kártya is, mely kiválthatja a nevezési lapon szereplő igazolást.
· Az V., VI. korcsoportban személyi azonosító, vagy útlevél megléte kötelező.
· Iskola(ák) összevonása, ill. az iskola nevének változása esetén a csapat-vezető a versenyen az iskola igazgatója által hitelesített dokumentumot köteles bemutatni, mellyel bizonyítja az intézmények összevonását, ill. az intézmény nevében történt változásokat.
· A fent előírt dokumentumok hiányában a versenyző(k) nem vehet(nek) részt az adott sportág versenyén!
Kérjük a testnevelőket, gondoskodjanak arról, hogy a tanulók az igazoláshoz szükséges dokumentumokkal rendelkezzenek!
· A versenyzők saját érdekükben - sérülés, orvosi ellátás miatt - tartsák maguknál a TAJ-kártyájukat, vagy annak másolatát.
· Csapatversenyeken az igazolásokkal ellátott elektronikus nevezési lapról a csapatok versenyenként maguk gondoskodnak!
· Az országos selejtezőkön, elődöntőkön és döntőkön a csapatok tanárral, pedagógussal, vagy csapatvezetővel kötelesek megjelenni, aki az adott nevelési-oktatási intézmény alkalmazásában áll, vagy az iskola igazgatója által írásban megbízott vezető/edző. Ezen megbízás hiányában a versenybizottság a csapat mellett megjelent kísérőt nem tekinti hivatalos személynek, és a csapat az adott versenyen nem jogosult részt venni.
· A tanárok, edzők igazolása a verseny megkezdése előtt (pl. a technikai értekezleten) az igazoló bizottság feladata és kötelessége.
· Az igazolási dokumentumokat a verseny végéig a versenybizottságnál kell letétbe helyezni. Az igazolási dokumentumok biztonságos elhelyezéséről az adott Rendező szervnek kell gondoskodnia.   
  
9.  Csapatok:
 II. korcsoport
Miskolc – Komlóstetői Általános Iskola
Miskolc  – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
Miskolc  –Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola
Miskolc – Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "A"
Miskolc – Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "B"
Sárospatak – Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola

 III. korcsoport
Miskolc – 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc – Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
Miskolc – Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
Miskolc – Herman Ottó Gimnázium
Miskolc – Komlóstetői Általános Iskola
Miskolc – Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda
Miskolc – Selyemréti Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "A"
Miskolc – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "B"
Miskolc – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
Miskolc – Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "A"
Miskolc – Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "B"
Rudabánya – Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "A"
Rudabánya – Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "B"

 IV. korcsoport
Miskolc – 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc – Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Miskolc – Bársony-Hunyadi Általános Iskola
Miskolc – Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
Miskolc – Herman Ottó Gimnázium
Miskolc – Komlóstetői Általános Iskola
Miskolci  – Görög Katolikus Általános Iskola
Miskolc – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
Miskolc – Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
Miskolc – Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola
Sajószentpéter – Sajószentpéteri Központi Általános Iskola
Szirmabesenyő – Szinyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Debrecen – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Nyírbéltek – Szent László Általános Iskola és Községi Könyvtár

10.  Lebonyolítás:
· A csoportokon belül körmérkőzés.  
· A mérkőzésekért adható pontok: győzelem 2, döntetlen 1, vereség 0 pont.
Csoporton belüli sorrend meghatározása:
A helyezések eldöntése azonos pontszám esetén a következő sorrend alapján történik:
- az érintett csapatok egymás elleni eredménye (egymás ellen szerzett több pont, majd jobb gólkülönbség, végül több lőtt gól),
- ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség, több lőtt gól, sorsolás.

 11. Játékrend:
A mellékelt ábra szerint három pályán.
 III. Fiú A csoport
1 Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "B"
2 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "B"
3 Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
4 Herman Ottó Gimnázium
5 Komlóstetői Általános Iskola
6 Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "A"
7 Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda
 
 III. Fiú B csoport
1 Selyemréti Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
2 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola "A"
3 Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
4 Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
5 Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "B"
6 Gvadányi József Általános Iskola és Óvoda "A"
7 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
 
 II. Fiú
1 Komlóstetői Általános Iskola
2 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
3 Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
4 Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola
5 Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "A"
6 Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda "B"
7 Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola
 
 IV. Fiú A csoport
1 10. sz. Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola
2 Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
3 Bársony-Hunyadi Általános Iskola
4 Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium
5 Herman Ottó Gimnázium
 
 IV. Fiú B csoport
1 Komlóstetői Általános Iskola
2 Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola
3 Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola
4 Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda
5 Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola
 
 
 IV. Fiú C csoport
1 Sajószentpéteri Központi Általános Iskola
2 Szinyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
3 Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
4 Szent László Általános Iskola és Községi Könyvtár


idő                A                                    B                                 C
8:00 Gvad "B" Szabó "B" III. Fiú A Fráter Diós Ref. III. Fiú A Komlós Vörösm "A" III. Fiú A
8:12 Selyemrét Szabó "A" III. Fiú B Diós SzF Petőfi III. Fiú B Vörösm "B" Gvad "A" III. Fiú B
8:24 Szabó "B" Fráter III. Fiú A Herman Vörösm "A" III. Fiú A Gvad "B" Diós Ref. III. Fiú A
8:36 Szabó "A" Diós SzF III. Fiú B Szent Imre Gvad "A" III. Fiú B Selyemrét Petőfi III. Fiú B
8:48 Gvad "B" Herman III. Fiú A Vörösm "A" Diós Ref. III. Fiú A Fráter Komlós III. Fiú A
9:00 Selyemrét Szent Imre III. Fiú B Gvad "A" Petőfi III. Fiú B Diós SzF Vörösm "B" III. Fiú B
9:12 Szabó "B" Herman III. Fiú A Fráter Vörösm "A" III. Fiú A Komlós Diós Ref. III. Fiú A
9:24 Szabó "A" Szent Imre III. Fiú B Diós SzF Gvad "A" III. Fiú B Vörösm "B" Petőfi III. Fiú B
9:36 Fráter Herman III. Fiú A Szabó "B" Komlós III. Fiú A Gvad "B" Vörösm "A" III. Fiú A
9:48 Diós SzF Szent Imre III. Fiú B Szabó "A" Vörösm "B" III. Fiú B Selyemrét Gvad "A" III. Fiú B
10:00 Gvad "B" Fráter III. Fiú A Szabó "B" Diós Ref. III. Fiú A Herman Komlós III. Fiú A
10:12 Selyemrét Diós SzF III. Fiú B Szabó "A" Petőfi III. Fiú B Szent Imre Vörösm "B" III. Fiú B
10:24 Gvad "B" Komlós III. Fiú A Szabó "B" Vörösm "A" III. Fiú A Herman Diós Ref. III. Fiú A
10:36 Selyemrét Vörösm "B" III. Fiú B Szabó "A" Gvad "A" III. Fiú B Szent Imre Petőfi III. Fiú B
                  
11:00 Komlós Szabó II. Fiú Szent Imre Szent Erzs II. Fiú Vörösm "A" Vörösm "B" II. Fiú
11:12 Szabó Szent Imre II. Fiú Szilágyi Vörösm "B" II. Fiú Komlós Szent Erzs II. Fiú
11:24 Komlós Szilágyi II. Fiú Vörösm "B" Szent Erzs II. Fiú Szent Imre Vörösm "A" II. Fiú
11:36 Szabó Szilágyi II. Fiú Szent Imre Vörösm "B" II. Fiú Vörösm "A" Szent Erzs II. Fiú
11:48 Szent Imre Szilágyi II. Fiú Szabó Vörösm "A" II. Fiú Komlós Vörösm "B" II. Fiú
12:00 Komlós Szent Imre II. Fiú Szabó Szent Erzs II. Fiú Szilágyi Vörösm "A" II. Fiú
12:12 Komlós Vörösm "A" II. Fiú Szabó Vörösm "B" II. Fiú Szilágyi Szent Erzs II. Fiú
                  
12:30 Petőfi Arany IV. Fiú A Komlós Misk GörKat IV. Fiú B Sajószentp Színyei IV. Fiú C
12:42 Bársony Fráter IV. Fiú A Szabó Szent Imre IV. Fiú B Vörösmarty Szent László IV. Fiú C
12:56 Arany Herman IV. Fiú A Misk GörKat Szilágyi IV. Fiú B Sajószentp Vörösmarty IV. Fiú C
13:10 Petőfi Bársony IV. Fiú A Komlós Szabó IV. Fiú B Színyei Szent László IV. Fiú C
13:24 Fráter Herman IV. Fiú A Szent Imre Szilágyi IV. Fiú B Színyei Vörösmarty IV. Fiú C
13:38 Arany Bársony IV. Fiú A Misk GörKat Szabó IV. Fiú B Sajószentp Szent László IV. Fiú C
13:52 Petőfi Fráter IV. Fiú A Komlós Szent Imre IV. Fiú B     
14:06 Bársony Herman IV. Fiú A Szabó Szilágyi IV. Fiú B     
14:20 Arany Fráter IV. Fiú A Misk GörKat Szent Imre IV. Fiú B     
14:34 Petőfi Herman IV. Fiú A Komlós Szilágyi IV. Fiú B     

 

12. Továbbjutás az országos elődöntőre:
A II. korcsoportban az első három helyezett.
A III. korcsoportban az A és B csoportok első két helyezettje.
A IV: korcsoportbak az A, B és C csoportok első két helyezettje.

13. A kispályás floorball szabályai:
· a pálya mérete 10x20 méter, plusz, mínusz 2 méter,
· a pályán egyszerre 3 mezőnyjátékos tartózkodhat (kapus nincs),
· a játékteret palánk veszi körül, vagy ennek hiányában lefordított padok,
· a kapu mérete 60x90 cm,
· a kapu előtt 90x90cm-es kapuelőteret kell kijelölni, ahova nem lehet belépni,
· a játékidő 10 perc,
· a kiállítást büntetőütés helyettesíti, az 5 perces kiállítást elkövető játékos 5 percig nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető), a 2+10 perces kiállítást elkövető játékos az érintett mérkőzésen nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető),
· végleges kiállítás, vagy más kiállítások esetén, ha a csapat nem tud 3 fővel játszani, az érintett mérkőzés győztese a vétlen csapat az aktuális eredménnyel, vagy amennyiben az kedvezőbb, 3-0-s eredménnyel.

14. Költségek:
· A selejtezők terembérleti díját az adott rendező iskola biztosítja, az egyéb rendezési költségekhez a Magyar Floorball Szakszövetség hozzájárulhat. 
· A részvételi költségeket a résztvevő csapatok viselik.

15. Egyéb rendelkezések:
· A nevezések beérkezése után a beosztásokról, az időpontokról és helyszínekről az érintetteket elektronikus levélben értesítjük. A tudnivalókról az MDSZ honlapján a „Forgatókönyvek” és az „Eredmények” menüpontnál tájékozódhatnak.
· A versenyekre a csapatok legalább két eltérő színű, számozott garnitúrát vigyenek magukkal.
· A játékosok hosszú nadrágot, sípcsontvédőt és térdvédőt NEM viselhetnek.
· Minden csapat tartsa szem előtt az időrendet, ha egy csapat nem jelenik meg a mérkőzés kezdetére, 3 perc várakozás után 3-0-ás vereséget szenved.
· A versenyek kezdete előtt a csapatok a kinyomtatott és hitelesített elektronikus nevezési lapot, valamint a többi igazolási dokumentumot adják le a felelős rendezőnek
· A versenyről távolmaradást a verseny előtt legkésőbb egy héttel írásban jelezni kell az MDSZ Országos Központ felé!!!
· Az igazolatlanul távolmaradó csapat automatikusan kizárja magát a 2013/2014. tanévi Kispályás Floorball Diákolimpia versenyekről.
· A verseny helyszínén okozott károkért a kárt okozó tanuló iskolája teljes anyagi felelősséggel tartozik.
· Az öltözőben, versenyhelyen hagyott / elvesztett értékekért a Rendezőség felelősséget nem vállal.
· Kérjük a Kollégákat, hogy a versenyhely, az öltöző tisztaságának megőrzésére a versenyzők figyelmét hívják fel.
· Minden olyan kérdésben, amelyről jelen versenykiírás külön nem rendelkezik, az MDSZ 2012/2013. tanévi Diákolimpia Versenykiírások és Programok általános és sportági rendelkezései, valamint az MFSZ érvényben lévő versenyszabályai szerint kell eljárni.


A versennyel kapcsolatos információ:
                         
Telefon: Biró Ignác
Mobil: (20)972-2849
e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.

Minden Résztvevőnek sikeres felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

Keresés

Partnerek