Kosárlabda Diákolimpia IV. korcsoport Fiú és Leány Megyei Bajnokság 2012/2013. tanév

Kosárlabda Diákolimpia IV. korcsoport Fiú és Leány
Megyei Bajnokság Versenykiírása
2012/2013. tanév


A verseny célja:  A sportág népszerűsítése, továbbjutás eldöntése és játéklehetőség biztosítása.

A verseny rendezője: A BAZ Megyei Diáksport Tanács és a BAZ Megyei Kosárlabda Szövetség.

Költségek:  A rendezés és játékvezetői költség a résztvevőket terheli. (2.000 Ft/mérkőzés) A játékvezetőket a Megyei Kosárlabda Szövetségtől kell igényelni.


Körzeti beosztás – Fiúk
A csoport (felelős: Lódi Gábor):
- Miskolc Könyves
- Miskolc 21. sz.
- Miskolc Fényi
- Miskolc Fráter

B csoport (felelős: dr. Esztergomy Zoltánné):
- Sátoraljaújhely Kazinczy
- Sátoraljaújhely Szlovák
- Sárospatak ÁVG
- Sárospatak II. Rákóczi

C csoport (felelős: Demblovszky Gábor):
- Szerencs Bolyai
- Szerencs Rákóczi
- Tiszaújváros ÁIAMPSZSZI
- Kazincbarcika Pollack

Lebonyolítási rend: A körzetfelelős kiírása szerint előzetes megegyezés alapján 2 fordulóba, különböző helyszíneken.
- I. forduló: 2012. december 15-ig
- II. forduló: 2013. február 28-ig
Jelentések beérkezésének határideje: 2013. március 1-ig. A jelentéseket jegyzőkönyvvel és tabellával együtt a csoport felelőse küldi meg.

Továbbjutás:  A csoportelsők egyenes ágon megyei döntőbe jutnak, a csoportok II. helyezettjei pályázat útján kijelölendő helyszínen, megyei elődöntőn döntik el a továbbjutás sorsát, ahonnan az I. helyezett jut a megyei döntőbe.

Megyei elődöntő:  2013. március 13.
Megyei döntő:   2013. március 19.

 

Körzeti beosztás – Leányok
A csoport (felelős: Lódi Gábor):
- Miskolc 21. sz.
- Miskolc Fráter
- Miskolc Könyves
- Miskolc Szilágyi
- Miskolc Vörösmarty

B csoport (felelős: Lengyel József):
- Aszaló Göőz
- Sátoraljaújhely Szlovák
- Sajóvámos Arany

Lebonyolítási rend: A körzetfelelős kiírása szerint előzetes megegyezés alapján 2 fordulóba, különböző helyszíneken.
- I. forduló: 2012. december 15-ig (B csoport: Sajóvámos)
- II. forduló: 2013. február 28-ig (B csoport: Sátoraljaújhely)
Jelentések beérkezésének határideje: 2013. március 1-ig. A jelentéseket jegyzőkönyvvel és tabellával együtt a csoport felelőse küldi meg.

Továbbjutás:  Az A csoport I-II. helyezettje és a B csoport I. helyezettje egyenes ágon bejut a megyei döntőbe. Az A csoport III. helyezettje és a B csoport II. helyezettje a megyei elődöntőbe jut, ahonnan a kuparendszer szerint lebonyolított páros mérkőzés győztese jut a megyei döntőbe.

Megyei elődöntő:  2013. március 12.
Megyei döntő:   2013. március 18.


A megyei döntők megrendezésére a csoportgyőztesek (fiú, leány) nyújthatnak be pályázatot írásban.


A megyei elődöntők és döntők rendezési költségét a Megyei Diáksport Tanács finanszírozza. Az egyéb csoportmérkőzések költségei a csapatokat terhelik.


Jó felkészülést és eredményes szereplést kíván a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács.


Miskolc, 2012. november 14.

 

Füstös József
DST titkár

Keresés

Partnerek