Röplabda diákolimpia VI. korcsoport leány megyei bajnokság 2012/2013. tanév

Röplabda Diákolimpia VI. korcsoport Leány
Megyei Bajnokság versenykiírása
2012/2013. tanév

 


A verseny célja:   A sportág népszerűsítése az iskolákban, a megyei bajnokság lebonyolítása a megyei döntőbe jutás eldöntése.
A verseny rendezője:  A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács.

A mérkőzések ideje:   2012. október – november.
A mérkőzések helye:  A mérkőzések párosításánál elől álló iskolák sportcsarnokai, tornatermei.

Résztvevők:    Az Országos Versenykiírás „Általános szabályok” 4., 5. és 6. pontja szerint.

Csapatlétszám:   12 fő játékos + 2 fő kísérő (tanár vagy edző).

Lebonyolítás:   A csoportmérkőzések kétfordulós bajnoki rendszerben kerülnek lebonyolításra.
A mérkőzések 3 nyert játszmáig tartanak. Libero játékos(ok) szerepeltetése engedélyezett.

Továbbjutás:   Mindkét csoport 1. helyezettje bejut a megyei döntőbe, a csoportok 2.  helyein végző csapatok pedig további helyosztó mérkőzéseket játszanak a megyei döntőbe jutásért.

Igazolás:  Diákigazolvány, Internetes nevezési lap, orvosi igazolással és igazgatói aláírással, valamint személyi igazolvány vagy érvényes útlevél kötelező.  Bármely feltétel hiányában a csapatok, /csapattagok/ nem vehetnek részt a versenyen. TAJ kártya a tanuló saját érdekében ajánlott.
1993-as születésű, VI. korcsoportos tanuló diákolimpiai versenyeken csak abban az esetben indulhat, ha az előző tanévben is az iskola tanulója volt, és a 2012/2013. tanévben is az oktatási intézmény tanulója, amit az oktatási intézmény vezetőjének igazolnia kell.
A csapatok testnevelői kötelesek leadni a Nevezési lapot és a tanulók diákigazolványait a mérkőzés kezdete előtt 15 perccel a jegyzőkönyvvezetői asztalon! A mérkőzést játszó csapatok testnevelői ekkor ellenőrizzék az ellenfél Nevezési lapját és diákigazolványait! Vitás esetben kérjétek ki a szakágvezető véleményét.

Költségek:   A játékvezetői díjat a hazai csapatok fizetik. Amennyiben a mérkőzés kezdő időpontjáig nem érkezik játékvezető, abban az esetben a hazai csapat testnevelője vezesse le a mérkőzést, ha a két iskola testnevelői másképpen nem állapodnak meg.


Egyéb:   
§ A mérkőzések eredeti jegyzőkönyveit a testnevelők juttassák el a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanácshoz a mérkőzést követő munkanapon 14 óráig!
§ A hazai csapatok kötelesek a mérkőzés eredményét e-mail útján eljuttatni a szakágvezetőnek legkésőbb a mérkőzést követő munkanapon (Pl.: X iskola – Y iskola 3:1 92:76).
§ A csapatok kötelesek egységes és számozott sportruházatban megjelenni a mérkőzéseken.
§ Egyéb kérdésekben a MDSZ Versenykiírása és a Röplabdázás Hivatalos Játékszabályai a mérvadóak.
§ A Megyei Elődöntő tervezett időpontja: 2012. november 23. (péntek)
§ A Megyei Döntő tervezett időpontja: 2012. november 28-30.

 

Jó versenyzést kíván a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács!

 

Miskolc, 2012. október 2.


Kerekes Attila
Szakágvezető


 
Röplabda Diákolimpia VI. korcsoport Leány
Megyei Bajnokság Csoportbeosztás és mérkőzésidőpontok
2012/2013. tanév

 

A csoport: 1. Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon – Miskolc
                 2. Herman Ottó Gimnázium – Miskolc
                 3. Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet – Miskolc
                 4. Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola – Mezőkövesd

Mérkőzések: 
1. forduló: Lévay – Diósgyőri  2012. október 9. (kedd) 15.00 óra
               Herman – Szent László  2012. október 12. (péntek) 14.30 óra
               Szent László – Lévay  2012. október 17. (szerda) 14.00 óra
               Diósgyőri – Herman  2012. október 18. (csütörtök) 15.30 óra
               Herman – Lévay  2012. október 24. (szerda) 15.00 óra
               Diósgyőri – Szent László 2012. október 25. (csütörtök) 15.30 óra

2. forduló: Szent László – Herman 2012. november 7. (szerda) 14.00 óra
                 Diósgyőri – Lévay  2012. november 8. (csütörtök) 15.30 óra
                 Herman – Diósgyőri  2012. november 12. (hétfő) 15.00 óra
                 Lévay – Szent László  2012. november 13. (kedd) 15.00 óra
                 Szent László – Diósgyőri 2012. november 14. (szerda) 14.00 óra
                 Lévay – Herman  2012. november 16. (péntek) 15.00 óra
 

B csoport: 1. Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola – Miskolc
                 2. Berzeviczy Gergely Szakközépiskola és Szakképző Központ – Miskolc
                 3. Eötvös József Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium – Tiszaújváros
  
1. forduló: Eötvös – Berzeviczy  2012. október 10. (szerda) 17.00 óra   
                  Fáy – Eötvös   2012. október 16. (kedd) 15.30 óra  
                  Berzeviczy – Fáy  2012. október 24. (szerda) 14.45 óra

2. forduló: Berzeviczy – Eötvös  2012. november 7. (szerda) 14.45 óra
                  Eötvös – Fáy   2012. november 14. (szerda) 17.00 óra
                  Fáy – Berzeviczy  2012. november 20. (kedd) 15.30 óra
 

C csoport: 1. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium – Kazincbarcika
                 2. Szemere Bertalan Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium – Miskolc
                 3. Zrínyi Ilona Gimnázium – Miskolc
                 4. Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskola – Miskolc
  
1. forduló: Ferenczi – Szemere  2012. október 11. (csütörtök) 14.00 óra
                 Zrínyi – Szalézi   2012. október 12. (péntek) 14.00 óra
                 Szemere – Zrínyi  2012. október 15. (hétfő) 14.00 óra
                 Szalézi – Ferenczi  2012. október 16. (kedd) 14.00 óra
                 Ferenczi – Zrínyi  2012. október 18. (csütörtök) 14.00 óra
                 Szalézi – Szemere  2012. október 19. (péntek) 14.00 óra

2. forduló: Szemere – Ferenczi  2012. október 24. (szerda) 14.00 óra
                 Szalézi – Zrínyi  2012. október 26. (péntek) 14.00 óra
                 Ferenczi – Szalézi  2012. november 8. (csütörtök) 14.00 óra
                 Zrínyi – Szemere  2012. november 9. (péntek) 14.00 óra
                 Szemere – Szalézi  2012. november 14. (szerda) 14.00 óra
                 Zrínyi – Ferenczi  2012. november 16. (péntek) 14.00 óra

Keresés

Partnerek