Kosárlabda Diákolimpia III. korcsoport Leány Megyei Elődöntő, Miskolc, 2017. március 20.

Kosárlabda Diákolimpia III. korcsoport Leány

Megyei Elődöntő versenykiírása 2016/2017. tanév

Miskolc, 2017. március 20.

A verseny célja: Megyei Döntőbe jutás eldöntése, a kosárlabda sportág népszerűsítése.

A verseny rendezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület, Miskolc Városi Diáksport Szövetség

A verseny ideje: 2017. március 20. (hétfő) 10.00 óra

A verseny helye: Miskolci Herman Ottó Gimnázium (3525 Miskolc, Tizeshonvéd u.21.)

Résztvevő csapatok:

1. Dr. Ernyei Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde, Mezőcsát

2. II. Rákóczy Ferenc Általános Iskola, Sárospatak

3. Diósgyőri-Nagy Lajos Király Általános Iskola Miskolc

4. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

Lebonyolítás: Sorsolást követően játék az 1-4, 2-3-as sorsolási tábla szerint, majd a vesztesek a III. helyért, a győztesek az I. helyért játszanak. Továbbjut a megyei elődöntő győztes csapata a megyei döntőbe.

A 2. félidőben 20 pont vagy a feletti eredmény esetén az órát nem kell megállítani,40 pont fölötti különbség esetén a mérkőzés befejeződik.

Igazolás: A verseny helyszínén 9.15 órától

Szükséges: Diákigazolvány, Internetes nevezési lap orvosi igazolással és igazgatói aláírással. Diákigazolvány elvesztése, megrongálódása esetén fényképpel ellátott igazgató által aláírt és lepecsételt iskolalátogatási igazolás! Bármely feltétel hiányában a csapatok, csapattagok nem vehetnek részt a megyei elődöntőn. TAJ kártya ajánlott. A pedagógus vagy csapatvezető köteles az Igazoló Bizottság részére bemutatni az iskola által kiállított munkáltatói igazolást vagy megbízó levelet.

Technikai értekezlet: A verseny helyszínén 9.30 órától.

Díjazás: Az 1. helyezett bejut a Megyei Döntőbe. 1-4 helyezett oklevél díjazásban részesül.

Költségek: A rendezés költségét a megyei DSSZE, a részvétel költségét a csapatok fedezik.

Sportági rendelkezések:       Lásd országos versenykiírás (135-136-137 old.) 12. pont www.mdsz.hu

Játékosok szerepeltetése: 12 fő, akiket a mérkőzések kezdete előtt leigazoltak és rögzítettek a jegyzőkönyvbe. Az első negyedben pályára lépett 6(5) fő a másodikban nem léphet pályára. A további harmadik, negyedik negyedben a játékosok tetszés szerint cserélhetők.

Egyéb: A csapatok kötelesek 2 egymástól eltérő színű mezgarnitúrát hozni.

Minden egyéb kérdésben a Diákolimpia és a kosárlabda szabályai a mérvadók. A csapatok által a helyszínen okozott mindennemű kárért a csapatvezető anyagi felelősséggel tartozik. Az öltözőben hagyott értéktárgyakért anyagi felelősséget nem vállalunk.