Kosárlabda Diákolimpia V. korcsoport Fiú Megyei Döntő, Miskolc, 2016. május 23.

Kosárlabda Diákolimpia V. korcsoport Fiú

Megyei Döntő versenykiírása 2015/2016. tanév

Miskolc, 2016. május 23.

A verseny célja: A megyei bajnoki cím eldöntése.

 

A döntő rendezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület.

 

A megyei döntő ideje: 2016. május 23. (hétfő) 8.00 óra.

 

A megyei döntő helye: Miskolci Herman Ottó Gimnázium

 

Versenybíróság elnöke: Szaniszló Sándor

 

A megyei döntő résztvevői: V. korcsoport: az 1999-2000-ben születettek. Labdajátékokban (kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, teremlabdarúgás, röplabda, floorball) alacsonyabb korcsoportú tanuló felversenyezhet egy korcsoporttal feljebb és visszaversenyezhet saját korcsoportjába is.

 

Lebonyolítás rendje: Az alapszakasz alapján keresztjátékos döntő.

 

Csapatlétszám: 12 fő

 

Sorsolás: 7.20-kor a helyszínen.

 

Igazolás: A helyszínen 30 perccel az első mérkőzés előtt.

 

Szükséges:

a) Egységes igazolás: a hatályos jogszabályok alapján kiadott diákigazolvánnyal (elvesztése, megrongálódása esetén a köznevelési intézmény igazgatója által kiállított és lepecsételt, fényképpel ellátott iskolalátogatási igazolással). Mivel internetes nevezést az ötödik korcsoportban nem tudunk készíteni, ezért az iskola igazgatója által aláírt és pecséttel ellátott „régi összesítő névsort” használjátok.

b) A nevezési lapon a korosztálynak megfelelő érvényes orvosi igazolásnak kell szerepelnie (a szakszövetségi igazolványban szereplő, érvényes sportorvosi igazolás ezt kiválthatja). Orvosi igazolásként elfogadható az MDSZ által kiadott „orvosi igazolás” kártya is, mely kiválthatja a nevezési lapon szereplő igazolást.

c) Az V., VI. korcsoportban személyi azonosító igazolvány, vagy útlevél megléte kötelező (amennyiben a tanuló nem NEK-es (új típusú) diákigazolvánnyal rendelkezik).

TAJ kártyát a versenyzők saját érdekükben tartsák maguknál.

 

Kérjük a testnevelőket, gondoskodjanak arról, hogy a tanulók az igazoláshoz szükséges dokumentumokkal rendelkezzenek!

A fent előírt dokumentumok hiányában a versenyző(k) nem vehet(nek) részt az adott sportág versenyén!

 

Díjazás: Az 1-3. helyezett érem, az 1-4. helyezett oklevél díjazásban részesül.

 

Költségek: A rendezési költségeket a DSSZE, a részvételi költségeket az iskolák fedezik.

 

Játékidő: 4x10 perc kézi méréssel, 24 másodperces támadóidő méréssel vagy elektromos idő- és eredményjelző készülékkel történik. A III.,IV. negyedben- amennyiben a mérkőzés eredményében 20 pontos, vagy e feletti különbségű az eredmény, az MKOSZ Játékszabályok 10. pont 3. §-ában leírtakkal ellentétben az órát nem kell megállítani, kivéve, ha a játékidő letelik, illetve ha a játékvezető sérülés vagy külső hatás (törlés, botrány stb.) sípol. Ha az eredmény 19 pont vagy ennél kevesebbre visszaesik, úgy a szabályok szerinti időmérés. Ha az eredménykülönbség eléri a 40 pontot, vagy e felettit a II. negyed végén, vagy bármikor azt követően, úgy a mérkőzés annál az eredménynél szabályosan befejeződik, véget ér. Ezért a játékrend csak tájékoztató jellegű.

 

Egyéb: Minden egyéb kérdésben az országos és megyei versenykiírás, valamint a kosárlabdázás versenyszabályai a mérvadók.

Saját labda használata tilos.

Az öltözőkben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállal a rendezőség.

Minden olyan kérdésben, amelyről a kiírás nem rendelkezik az MKOSZ érvényben lévő versenyszabályzata, illetve az MDSZ Diákolimpia általános versenykiírása szerint kell eljárni.

A helyszínen okozott mindennemű kárért a csapatvezető anyagi felelősséggel tartozik.

 

Miskolc, 2016. május 16.

 

Letek László

szakágvezető

 

 

Kosárlabda Diákolimpia V. korcsoport Fiú

Megyei Döntő lebonyolítási rendje 2015/2016. tanév

Miskolc, 2016. május 23.

 

 

A megyei döntő tervezett időrendje

Tájékoztató jellegű

 

 

Csapatok:

3. Kazincbarcika Szalézi Szent Ferenc Gimnázium (Kondor István)

Miskolc Diósgyőri Gimnázium (Lantosné Hegyesi Edit)

Miskolc Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Egerer Attila)

Miskolc Herman Ottó Gimnázium (Bobcsák Krisztina)

 

Mérkőzések:

Kezdés: 2016. május 23. 8.00 óra

 

08.00 /A/ 1-4 - ______

09.30 /B/ 2-3 - Kazincbarcika Szalézi ______

11.30 /A/ VESZTESE_______________ - /B/ VESZTESE_______________ ______

13.00 /A/ GYŐZTESE ______________ - /B/ GYŐZTESE______________ ______

 

kb.14.30 EREDMÉNYHIRDETÉS

 

Keresés

Partnerek