Röplabda Diákolimpia V. korcsoport Fiú Megyei Bajnokság 2015/2016. tanév

Röplabda Diákolimpia V. korcsoport Fiú

Megyei Bajnokság csoportbeosztás és mérkőzés időpontok

2015/2016. tanév

A verseny célja: A sportág népszerűsítése, a megyei döntőbe jutás eldöntése.

A verseny rendezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület

A mérkőzések ideje: 2016. április – május.

A mérkőzések helye: A mérkőzések párosításánál elől álló iskolák tornatermei.

Résztvevők: Az Országos Versenykiírás „Általános szabályok” 4., 5. és 6. pontja szerint.

Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő kísérő (tanár vagy edző).

Lebonyolítás: A bajnokság kétfordulós körmérkőzéses rendszerben kerül lebonyolításra.

A mérkőzések 3 nyert játszmáig tartanak. Libero játékosok szerepeltetése engedélyezett.

Továbbjutás: A csoport 1-4. helyezettjei bejutnak a megyei döntőbe, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a megyei bajnokság végső sorrendjét.

A döntő tervezett időpontja: 2016. május 25-31.

Igazolás: Diákigazolvány, Internetes nevezési lap, orvosi igazolással és igazgatói aláírással, valamint személyi igazolvány vagy érvényes útlevél kötelező.

Bármely feltétel hiányában a csapatok, csapattagok nem vehetnek részt a versenyen.

A csapatok testnevelői kötelesek leadni a Nevezési lapot és a tanulók diákigazolványait a mérkőzés kezdete előtt 15 perccel a jegyzőkönyvvezetői asztalon! A mérkőzést játszó csapatok testnevelői ekkor ellenőrizzék az ellenfél Nevezési lapját és diákigazolványait!

Költségek: A játékvezetői díjat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület fizeti. Amennyiben a mérkőzés kezdő időpontjáig nem érkezik játékvezető, abban az esetben a hazai csapat testnevelője vezesse le a mérkőzést, ha a két iskola testnevelői másképpen nem állapodnak meg.

Egyéb: A csapatok egységes és számozott sportruházatban jelenjenek meg a mérkőzéseken.

Egyéb kérdésekben a MDSZ Versenykiírása és a Röplabdázás Hivatalos Játékszabályai a mérvadóak.

Jó versenyzést kíván a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület!