Kosárlabda Diákolimpia IV. korcsoport Fiú Megyei Döntő, Miskolc, 2016. április 6.

Kosárlabda Diákolimpia IV. korcsoport Fiú

Megyei Döntő versenykiírása 2015/2016. tanév

Miskolc, 2016. április 6.

A verseny célja: Megyei bajnoki cím eldöntése, az Országos Döntőbe való jutás eldöntése, a kosárlabda sportág népszerűsítése.

A verseny rendezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kosárlabda Szövetség, Földes Ferenc Gimnázium

A verseny ideje: 2016. április 6. 9.00 óra

A verseny helye: Földes Ferenc Gimnázium, 3525 Miskolc, Hősök tere 7.

A versenybíróság elnöke: Szaniszló Sándor

Résztvevő csapatok: 1. Földes Ferenc Gimnázium

2. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium

3. Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola

4.Tiszaújváros ÁIAMI

Lebonyolítás: A sorsolást követően az alábbi párosításban:

1-4,2-3 mérkőzés formájában. A győztesek az 1. a vesztesek a 3. helyért játszanak a továbbiakban.

A 2. félidőben 20 pont vagy a feletti eredmény esetén az órát nem kell megállítani,40 pont fölötti különbség esetén a mérkőzés befejeződik.

Továbbjutás: Az első helyezett csapat továbbjut az Országos Döntőbe, a második helyezett csapat kérhet meghívást selejtezőre.

Igazolás: A verseny helyszínén 8.30. órától.

Szükséges: Diákigazolvány, Internetes nevezési lap orvosi igazolással és igazgatói aláírással. Diákigazolvány elvesztése, megrongálódása esetén fényképpel ellátott igazgató által aláírt és lepecsételt iskolalátogatási igazolás! Bármely feltétel hiányában a csapatok, csapattagok nem vehetnek részt a megyei döntőn. TAJ kártya ajánlott.

Technikai értekezlet: A verseny helyszínén 8.45 órától.

Díjazás: Az 1-3. helyezett érem az 1-4. helyezett oklevéldíjazásban részesül.

Költségek: A rendezés költségét a megyei DSSZE, a részvétel költségét a csapatok fedezik.

Játékosok szerepeltetése: 12 fő, akiket a mérkőzések kezdete előtt leigazoltak és rögzítettek a jegyzőkönyvbe. Az első negyedben pályára lépett 6(5) fő a másodikban nem léphet pályára. A további harmadik, negyedik negyedben a játékosok tetszés szerint cserélhetők.

Egyéb: A csapatok kötelesek 2 egymástól eltérő színű mezgarnitúrát hozni.

Minden egyéb kérdésben a Diákolimpia és a kosárlabda szabályai a mérvadók. A csapatok által a helyszínen okozott mindennemű kárért a csapatvezető anyagi felelősséggel tartozik. Az öltözőben hagyott értéktárgyakért anyagi felelősséget nem vállalunk.