Kosárlabda Diákolimpia V-VI. korcsoport Fiú Megyei Döntő, Tiszaújváros, 2015. november 18.

Kosárlabda Diákolimpia V-VI. korcsoport Fiú

Megyei Döntő versenykiírása 2015/2016. tanév

Tiszaújváros, 2015. november 18.

A verseny célja: A megyei bajnoki cím és továbbjutás eldöntése.

A döntő rendezője: A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület.

A megyei döntő ideje: 2015. november 18. (szerda) 9.00 óra.

A megyei döntő helye: Eötvös József Gimnázium, Tiszaújváros

Versenybíróság elnöke: Szaniszló Sándor

A megyei döntő résztvevői: VI. kcs. 1996-2000-ben születettek

Amatőr és összevont labdajátékokban a 2001-ben született középiskolás tanulók részt vehetnek és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

Az 1996-os születésű, VI. korcsoportos tanuló diákolimpiai versenyeken csak abban az esetben indulhat, ha az előző tanév félévzárásakor is az iskola tanulója volt, és a 2015/2016. tanévben is a köznevelési intézmény tanulója, amit a köznevelési intézmény igazgatójának igazolnia kell a nevezési lapon.

Lebonyolítás rendje: Az alapszakasz alapján helyosztó mérkőzések.

Csapatlétszám: 12 fő

Igazolás: A helyszínen 30 perccel az első mérkőzés előtt. A második mérkőzés csapatai legkésőbb 9 óráig érkezzenek meg.

Szükséges:

Egységes igazolás: diákigazolvánnyal (elvesztése, megrongálódása esetén ideiglenes diákigazolvánnyal - mely tartalmaz egy fényképes személyi kártya részt), az internetes nevezés alapján kinyomtatott, az iskola igazgatója által aláírt és pecséttel ellátott, egyéni, vagy csapat nevezési lappal.

A nevezési lapon a korosztálynak megfelelő érvényes orvosi (iskola-, vagy sportorvosi) igazolásnak kell szerepelnie (a szakszövetségi igazolványban szereplő, érvényes sportorvosi igazolás ezt kiválthatja).

V-VI. korcsoportban a személyi igazolvány vagy érvényes útlevél megléte kötelező.

TAJ kártyát a versenyzők saját érdekükben tartsák maguknál.

Iskola(ák) összevonása, ill. az iskola nevének változása esetén a csapatvezető a versenyen az iskola igazgatója által hitelesített dokumentumot köteles bemutatni, mellyel bizonyítja az intézmények összevonását, ill. az intézmény nevében történt változásokat.

Kérjük a testnevelőket, gondoskodjanak arról, hogy a tanulók az igazoláshoz szükséges dokumentumokkal rendelkezzenek!

A fent előírt dokumentumok hiányában a versenyző(k) nem vehet(nek) részt az adott sportág versenyén!

Díjazás: Az 1-3. helyezett érem, az 1-4. helyezett oklevél díjazásban részesül.

Költségek: A rendezési költségeket a DSSZE, a részvételi költségeket az iskolák fedezik.

Játékidő: 4x10 perc kézi méréssel, 24 másodperces támadóidő méréssel vagy elektromos idő- és eredményjelző készülékkel történik. A III.,IV. negyedben- amennyiben a mérkőzés eredményében 20 pontos, vagy e feletti különbségű az eredmény, az MKOSZ Játékszabályok 10. pont 3. §-ában leírtakkal ellentétben az órát nem kell megállítani, kivéve, ha a játékidő letelik, illetve ha a játékvezető sérülés vagy külső hatás (törlés, botrány stb.) sípol. Ha az eredmény 19 pont vagy ennél kevesebbre visszaesik, úgy a szabályok szerinti időmérés. Ha az eredménykülönbség eléri a 40 pontot, vagy e felettit a II. negyed végén, vagy bármikor azt követően, úgy a mérkőzés annál az eredménynél szabályosan befejeződik, véget ér. Ezért a játékrend csak tájékoztató jellegű.

Egyéb: Minden egyéb kérdésben az országos és megyei versenykiírás, valamint a röplabdázás versenyszabályai a mérvadók.

Saját labda használata tilos.

Az öltözőkben hagyott értéktárgyakért felelősséget nem vállal a rendezőség.

Minden olyan kérdésben, amelyről a kiírás nem rendelkezik az MKOSZ érvényben lévő versenyszabályzata, illetve az MDSZ Diákolimpia általános versenykiírása szerint kell eljárni.

A helyszínen okozott mindennemű kárért a csapatvezető anyagi felelősséggel tartozik.