Röplabda Diákolimpia 6. kcs. Fiú Megyei Bajnokság 2011/2012. tanév

Röplabda Diákolimpia VI. korcsoport Fiú
Megyei Bajnokság versenykiírása
2011/2012. tanév

A verseny célja:   A megyei bajnokság lebonyolítása a megyei döntőbe jutás eldöntése.
A verseny rendezője:  A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács.

A mérkőzések ideje:   2011. október – december.
A mérkőzések helye:  A mérkőzések párosításánál elől álló iskolák csapatai.

Résztvevők:    Az Országos Versenykiírás „Általános szabályok” 4., 5. és 6. pontja szerint.

Csapatlétszám:   12 fő játékos + 2 fő kísérő (tanár vagy edző).

Lebonyolítás:   A csoportmérkőzések kétfordulós bajnoki rendszerben kerülnek lebonyolításra.
A mérkőzések 3 nyert játszmáig tartanak. Libero játékos(ok) szerepeltetése engedélyezett.

Továbbjutás:    Mindkét csoport 1. és 2. helyezettje bejut a megyei döntőbe.

Igazolás:  Diákigazolvány, Internetes nevezési lap, orvosi igazolással és igazgatói aláírással, valamint személyi igazolvány vagy érvényes útlevél kötelező.  Bármely feltétel hiányában a csapatok, /csapattagok/ nem vehetnek részt a versenyen. TAJ kártya a tanuló saját érdekében ajánlott.
A csapatok testnevelői kötelesek leadni a Nevezési lapot és a tanulók diákigazolványait a mérkőzés kezdete előtt 15 perccel a jegyzőkönyvvezetői asztalon! A mérkőzést játszó csapatok testnevelői ekkor ellenőrizzék az ellenfél Nevezési lapját és diákigazolványait!

Költségek:    A játékvezetői díjat a hazai csapatok fizetik.

Egyéb:
§ A mérkőzések eredeti jegyzőkönyveit a játékvezetők juttatják el a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanácshoz.
§ A hazai csapatok kötelesek a mérkőzés eredményét e-mail útján eljuttatni a szakágvezetőnek legkésőbb a mérkőzést követő munkanapon (Pl.: X iskola – Y iskola 3:1 92:76).
§ Az esetleges mérkőzés időpont változtatást Szlovák Aurélnak kell jelezni (46/333-626)
minimum 48 órával a kiírt mérkőzés kezdési időpontja előtt.
§ A csapatok kötelesek egységes és számozott sportruházatban megjelenni a mérkőzéseken.
§ Egyéb kérdésekben a MDSZ Versenykiírása és a Röplabdázás Hivatalos Játékszabályai a mérvadóak.