Röplabda Diákolimpia III. korcsoport Országos Döntő, Miskolc, 2013. június 16-19.

Röplabda Diákolimpia III. korcsoport

Országos Döntő sorsolása, lebonyolítása, eredményei, végeredménye, beszámolója

Miskolc, 2013. június 16-19.

 

 

 

RÉSZTVEVŐ CSAPATOK – FIÚ

 

Ssz. Megye Iskola neve Település Tanár neve

1 Bács-Kiskun I. Széchenyivárosi Óvoda és Általános Iskola Kecskemét Szabó István

2 Borsod-A-Z Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola Miskolc Soós Zoltán

3 Budapest Kék Általános Iskola Budapest XXI. Fehér Gábor, Börcsök Csaba

4 Fejér Felsővárosi Általános Iskola - Oberstädtische Grundschule Székesfehérvár Nagy Lászlóné, Nagy Róbert

5 Hajdú-Bihar Petőfi Sándor Kistérségi Általános Iskola, Kollégium és Nevelési Tanácsadó Hortobágy Szentirmai Zoltán

6 Heves Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény   Eger Vincze Tamás

7 Somogy I. Kaposvári Általános Iskola Kaposvár Ladovics Károly, Zarka Péter

8 Veszprém I. Fekete István Általános Iskola Gógánfa-Ukk-Dabronc Gógánfa Badacsonyi Győző

 

SORSOLÁS

 

FIÚK

A csoport B csoport

1 Hortobágy Petőfi 1 Gógánfa Fekete

2 Budapest Kék 2 Kaposvár Kaposvári

3 Miskolc Diósgyőri Szt.  3 Kecskemét Széchenyivárosi

4 Székesfehérvár Felsővárosi 4 Eger Eszterházy

 

RÉSZTVEVŐ CSAPATOK – LEÁNY

 

Ssz. Megye Iskola neve Település Tanár neve

1 Bács-Kiskun I. Belvárosi Óvoda és Általános Iskola Zrínyi Ilona Általános Iskolája Kecskemét Réthey Erzsébet, Juhász Zoltán

2 Bács-Kiskun II. Kalocsa és Térsége Általános Iskolája Kalocsa Deák Marianna

3 Borsod-A-Z II. * Pollack Mihály Általános Iskola Kazincbarcika Béresné Vécsei Edit

4 Budapest I. Csokonai Vitéz Mihály 12 Évfolyamos Gimnázium Budapest IV. Tóth Árpádné

5 Heves I. Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény   Eger Vajda Tiborné

6 Somogy Kaposvári Általános Iskola Kaposvár Lábas Judit

7 Szabolcs-Sz-B I. Bem József Általános Iskola Nyíregyháza Szekér Lászlóné

8 Szabolcs-Sz-B II. Móricz Zsigmond Általános Iskola Nyíregyháza Moravszki Gyuláné

 

 

SORSOLÁS

 

LEÁNYOK

A csoport B csoport

1 Nyíregyháza Móricz 1 Eger Eszterházy

2 Nyíregyháza Bem           2 Kaposvár Kaposvári

3 Kalocsa Kalocsa 3 Budapest Csokonai

4 Kazincbarcika Pollack            4 Kecskemét Belvárosi

 

 

VERSENYPROGRAM

 

2013. június 17. (hétfő)

 

FIÚ Zrínyi Ilona Gimnázium

 

A pálya

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 A1-A4 Hortobágy Petőfi - Székesfehérvár Felsővárosi 3:0 (75:50)

10.30 B1-B4 Gógánfa Fekete - Eger Eszterházy 3:0 (75:36)

12.00 A1-A2 Hortobágy Petőfi - Budapest Kék 3:1 (93:61)

EBÉDSZÜNET

14.30 B1-B2 Gógánfa Fekete - Kaposvár Kaposvári 3:1 (90:76)

16.00 A3-A1 Miskolc Diósgyőri Szt. - Hortobágy Petőfi 0:3 (12:75)

17.30 B3-B1 Kecskemét Széchenyivárosi - Gógánfa Fekete 3:1 (96:66)

 

B pálya

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 A2-A3 Budapest Kék - Miskolc Diósgyőri Szt. 3:0 (75:26)

10.30 B2-B3 Kaposvár Kaposvári - Kecskemét Széchenyivárosi 0:3 (48:75)

12.00 A4-A3 Székesfehérvár Felsővárosi - Miskolc Diósgyőri Szt. 3:0 (75:34)

EBÉDSZÜNET

14.30 B4-B3 Eger Eszterházy - Kecskemét Széchenyivárosi 0:3 (32:75)

16.00 A2-A4 Budapest Kék - Székesfehérvár Felsővárosi 2:3 (102:104)

17.30 B2-B4 Kaposvár Kaposvári - Eger Eszterházy 3:1 (98:79)

 

 

LEÁNY Herman Ottó Gimnázium

 

A pálya

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 A1-A2 Nyíregyháza Móricz - Nyíregyháza Bem 2:3 (98:97)

10.30 B1-B4 Eger Eszterházy - Kecskemét Belvárosi 3:0 (75:41)

12.00 A1-A4 Nyíregyháza Móricz - Kazincbarcika Pollack 3:0 (75:39)

EBÉDSZÜNET

14.30 B1-B2 Eger Eszterházy - Kaposvár Kaposvári 3:1 (93:78)

16.00 A3-A1 Kalocsa Kalocsa - Nyíregyháza Móricz 0:3 (29:75)

17.30 B3-B1 Budapest Csokonai - Eger Eszterházy 0:3 (42:75)

B pálya

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 A4-A3 Kazincbarcika Pollack - Kalocsa Kalocsa 3:2 (101:105)

10.30 B2-B3 Kaposvár Kaposvári - Budapest Csokonai 2:3 (101:91)

12.00 A2-A3 Nyíregyháza Bem - Kalocsa Kalocsa 3:1 (98:41)

EBÉDSZÜNET

14.30 B4-B3 Kecskemét Belvárosi - Budapest Csokonai 3:1 (100:92)

16.00 A2-A4 Nyíregyháza Bem-  Kazincbarcika Pollack 3:0 (75:30)

17.30 B2-B4 Kaposvár Kaposvá- ri Kecskemét Belvárosi 2:3 (97:107)

 

FIGYELEM! A mérkőzésnapokon az első mérkőzések a kiírás szerinti időpontban kezdődnek (reggel és az ebédszünetet követően) a további mérkőzések az előző mérkőzés befejezése után 15 perccel kezdődnek a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 20 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani, így a megjelölt időpontok a kezdés kivételével csak tájékoztató jellegűek!

 

2013. június 18. (kedd)

 

FIÚ Zrínyi Ilona Gimnázium

 

A pálya

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 AI-BII (X) Hortobágy Petőfi - Gógánfa Fekete 3:0 (75:49)

7-8. helyért

10.30 AIV-BIV Miskolc Diósgyőri Szt. - Eger Eszterházy 0:3 (58:75)

1-2. helyért

12.00 Xgy.-Ygy. Hortobágy Petőfi - Kecskemét Széchenyivárosi 0:3 (75:85)

 

B pálya

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 BI-AII (Y) Kecskemét Széchenyivárosi - Székesfehérvár Felsővárosi 3:0 (75:47)

5-6. helyért

10.30 AIII-BIII Budapest Kék - Kaposvár Kaposvári 3:1 (92:75)

3-4. helyért

12.00 Xv.-Yv. Gógánfa Fekete - Székesfehérvár Felsővárosi 3:1 (87:78)

 

LEÁNY Herman Ottó Gimnázium

 

A pálya

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 AI-BII (X) Nyíregyháza Bem - Kecskemét Belvárosi 3:0 (75:26)

7-8. helyért

10.30 AIV-BIV Kalocsa Kalocsa - Kaposvár Kaposvári 0:3 (47:75)

1-2. helyért

12.00 Xgy.-Ygy. Nyíregyháza Bem - Nyíregyháza Móricz 0:3 (56:75)

 

B pálya

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

9.00 BI-AII – Y Eger Eszterházy - Nyíregyháza Móricz 1:3 (85:91)

5-6. helyért

10.30 AIII-BIII Kazincbarcika Pollack - Budapest Csokonai 1:3 (76:87)

3-4. helyért

12.00 Xv.-Yv. Kecskemét Belvárosi - Eger Eszterházy 0:3 (50:78)

 

14.00 EREDMÉNYHIRDETÉS – HERMAN OTTÓ GIMNÁZIUM

 

 Elsőként a röplabda ért véget

2013. június 18-án ért véget a III. korcsoportos Röplabda Diákolimpia Országos Döntője, melynek eredményhirdetését a miskolci Herman Ottó Gimnázium tornacsarnokában rendezték meg.

A lányok mérkőzései hétfőn és kedden szintén a Herman Gimnáziumban zajlottak, míg a fiúk a Zrínyi Ilona Gimnáziumban mérték össze tudásukat. A hétfői csoportmérkőzéseket követően, kedden a keresztjátékokra és a helyosztókra került sor. Nagy csatát hozott minden éremért folyó küzdelem, melyeket komoly szurkolótábor is bíztatott minden alkalommal.

Az eredményhirdetést megtisztelte jelenlétével Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért és ifjúságért felelős helyettes államtitkára, dr. Kriza Ákos, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere, Ughy Imre, a Magyar Olimpiai Bizottság tagja, Daragó Lászlóné, a Magyar Diáksport Szövetség alelnöke, Diczházi Mónika, Miskolc Megyei Jogú Város sportreferense, a versenybizottság elnöke, Albrecht József, az Albrecht és Fiai Kft. ügyvezető igazgatója,  Takács Magdolna, a Sanofi HR igazgatója és Madarász Péter, a Herman Ottó Gimnázium igazgató helyettese.

A támogatók (Sanofi, Chio és a Hell Magyarország Kft.) jóvoltából minden gyermek ajándékot kapott, ezen kívül külön díjazásra kerültek az all star csapatok, valamint a legjobb játékosok, akik az Emberi Erőforrások Minisztériuma ajándékait vehették át. A bajnok csapatok testnevelőit a miskolci Decathlon Áruház 10.000 Ft-os vásárlási utalvánnyal jutalmazta meg.

RÖPLABDA

 

VÉGEREDMÉNY

 

FIÚ

 

Csapat Testnevelő

1. Kecskemét, Széchenyivárosi Óvoda és Általános Iskola Szabó István

2. Hortobágy, Petőfi Sándor Kistérségi Általános Iskola, Kollégium és Nevelési Tanácsadó Szentirmai Zoltán

3. Gógánfa Fekete István Általános Iskola Gógánfa-Ukk-Dabronc Badacsonyi Győző

4. Székesfehérvár Felsővárosi Általános Iskola - Oberstädtische Grundschule Nagy Lászlóné, Nagy Róbert

5. Budapest XXI. Kék Általános Iskola   Fehér Gábor, Börcsök Csaba

6. Kaposvár Kaposvári Általános Iskola Ladovics Károly, Zarka Péter

7. Eger Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Vincze Tamás

8. Miskolc Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola Soós Zoltán

 

All Star csapat tagjai:

Takács Milán (Székesfehérvár Felsővárosi Általános Iskola – Oberstadtische Grundschule)

Szabó Bence (Gógánfa Fekete István Általános Iskola Gógánfa-Ukk-Dabronc)

Tur Kristóf (Hortobágy Petőfi Sándor Kistérségi Általános Iskola, Kollégium és Nevelési Tanácsadó)

Veres Bence (Hortobágy Petőfi Sándor Kistérségi Általános Iskola, Kollégium és Nevelési Tanácsadó)

 

A legjobb játékos: Pesti Marcell (Kecskemét Széchenyivárosi Óvoda és Általános Iskola)

 

LEÁNY

 

Csapat Testnevelő

1. Nyíregyháza Móricz Zsigmond Általános Iskola Moravszki Gyuláné, Moravszki Gyula

2. Nyíregyháza Bem József Általános Iskola Szekér Lászlóné

3. Eger Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Vajda Tiborné

4. Kecskemét Belvárosi Óvoda és Általános Iskola Zrínyi Ilona Általános Iskolája Réthey Erzsébet, Juhász Zoltán

5. Budapest IV. Csokonai Vitéz Mihály 12 Évfolyamos Gimnázium Tóth Árpádné, Nagy Lászlóné

6. Pollack Mihály Általános Iskola - Kazincbarcika Béresné Vécsei Edit, Veress István

7. Kaposvári Általános Iskola - Kaposvár Lábas Judit, Rédling- Szabó Gabriella

8. Kalocsa és Térsége Általános Iskolája - Kalocsa Deák Marianna

 

All Star csapat tagjai:

Kökény Petra (Kecskemét Belvárosi Óvoda és Általános Iskola Zrínyi Ilona Általános Iskolája)

Petrenkó Brigitta (Eger Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény)

Bódi Panna (Nyíregyháza Móricz Zsigmond Általános Iskola)

Schwegler Stefánia (Nyíregyháza Bem József Általános Iskola)

 

A legjobb játékos: Ratkos Petra (Nyíregyháza Móricz Zsigmond Általános Iskola)

További képek a galériában!

Keresés

Partnerek