Kosárlabda Diákolimpia III. korcsoport Országos Döntő, Miskolc, 2013. június 16-19.

KOSÁRLABDA Diákolimpia III. korcsoport

Országos Döntő sorsolása, lebonyolítása, eredményei

Miskolc, 2013. június 16-19.

 

 

 

RÉSZTVEVŐ CSAPATOK – FIÚ

Ssz. Megye: Iskola: Település: Testnevelő tanár/ Felkészítő:

1 Békés Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés Gyaraki László Zsolt,

Balog Vilmos

2 Borsod-A-Z I. Tiszaújvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat Tiszaújváros Hok Csaba

3 Budapest I. Áldás Utcai Általános Iskola Budapest II. Novák Judit

4 Hajdú-Bihar I. Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája Debrecen Ráthonyiné Szabó Zsuzsanna, Ráthonyi Tamás

5 Szabolcs-Sz-B I. Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyak. Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény Nyíregyháza Vajda Tamás

6 Tolna Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Dombóvár Horváth Zsoltné

7 Vas I. Somogyi Béla Általános Iskola Körmend Körmend Patonay Imre

8 Zala I Kertvárosi Általános Iskola Zalaegerszeg Hanzséros Alajos

 

SORSOLÁS

FIÚK

A csoport B csoport

1 Tiszaújváros Tiszaújvárosi 1 Dombóvár Szent Orsolya

2 Debrecen Debreceni 2 Zalaegerszeg Kertvárosi

3 Budapest Áldás 3 Körmend Somogyi

4 Nyíregyháza Nyíregyházi 4 Békés Szegedi

 

RÉSZTVEVŐ CSAPATOK – LEÁNY

Ssz. Megye: Iskola: Település: Testnevelő tanár/ Felkészítő:

1 Bács-Kiskun I. Kecskeméti Művészeti Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kodály Zoltán Ének-zenei Iskolája Kecskemét Gerebenné Bresák Zita

2 Borsod-A-Z Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium Miskolc Stefánné Hegedűs Zsuzsanna

3 Budapest Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola Budapest XI. Pállayné Rajka Anna, Gyeőry Zsuzsa, Duday Zoltán

4 Győr-M-S I. Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Sopron Horváth József

5 Pest I. Széchenyi István Általános Iskola Dunakeszi Ibrányi Márta

6 Somogy Kaposvári Általános Iskola Kaposvár Körmendiné Hajdu Gyöngyi

7 Szabolcs-Sz-B I. Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény Nyíregyháza Vajda Tamás, Farkasinszki Gyuláné

8 Tolna Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule Szekszárd Stierné Jankovics Mária

 

 

SORSOLÁS

LEÁNYOK

A csoport B csoport

1 Szekszárd Dienes 1 Kecskemét Kecskeméti

2 Sopron Berzsenyi 2 Kaposvár Kaposvári

3 Budapest Újbudai          3 Dunakeszi Széchenyi

4 Nyíregyháza Nyíregyházi 4 Miskolc Fráter

VERSENYPROGRAM

2013. június 17. (hétfő)

FIÚ Egyetemi Körcsanok

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

8.00 A1-A4 Tiszaújváros Tiszaújvárosi - Nyíregyháza Nyíregyházi 44-45 (5-11, 13-10, 5-13, 21-11)

9.20 A2-A3 Debrecen Debreceni - Budapest Áldás 58-18 (23-6, 22-6, 13-6 a 3. negyed 6. percében véget ért)

10.40 B1-B4 Dombóvár Szent Orsolya - Békés Szegedi 63-52 (20-20, 16-3, 19-10, 8-19)

12.00 B2-B3 Zalaegerszeg Kertvárosi - Körmend Somogyi 40-57 (14-13, 11-20, 8-9, 15-24)

EBÉDSZÜNET

14.00 A3-A1 Budapest Áldás - Tiszaújváros Tiszaújvárosi 62:54  (12-11, 12-18, 21-9, 17-16)

15.20 A2-A4 Debrecen Debreceni - Nyíregyháza Nyíregyházi 54:14 (25:10, 29:4, a 20. percben véget ért)

16.40 B3-B1 Körmend Somogyi - Dombóvár Szent Orsolya 70:67 (17-16, 16-15, 17-18, 20-18)

18.00 B2-B4 Zalaegerszeg Kertvárosi - Békés Szegedi 67:48 (16-18, 24-12, 15-10, 12-8)

 

LEÁNY Avasi Gimnázium

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

8.00 A1-A4 Szekszárd Dienes - Nyíregyháza Nyíregyházi 49:41

9.20 A2-A3 Sopron Berzsenyi - Budapest Újbudai 55:51

10.40 B1-B4 Kecskemét Kecskeméti - Miskolc Fráter 50:25

12.00 B2-B3 Kaposvár Kaposvári - Dunakeszi Széchenyi 56:16

EBÉDSZÜNET

14.00 A3-A1 Budapest Újbudai - Szekszárd Dienes 54:30

15.20 A2-A4 Sopron Berzsenyi - Nyíregyháza Nyíregyházi 68:29

16.40 B3-B1 Dunakeszi Széchenyi - Kecskemét Kecskeméti 68:29

18.00 B2-B4 Kaposvár Kaposvári - Miskolc Fráter 33:47

 

2013. június 18. (kedd)

FIÚ Egyetemi Körcsarnok

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

8.00 A1-A2 Tiszaújváros ÁAMIPSz - Debrecen Kossuth L. TE Gyak. 18:58

9.20 B1-B2  Dombóvár Szent Orsolya Gárdonyi - Zalaegerszeg Kertvárosi 47:62

10.40 A4-A3 Nyíregyháza Apáczai - Budapest Áldás u. Ált. Isk. 44:47

12.00 B4-B3 Békés Szegedi Kis István Gimn. - Körmend Somogyi B. Ált. Isk. 22:63

EBÉDSZÜNET

7-8. helyért

14.30 AIV-BIV  Tiszaújváros ÁAMIPSz - Békés Szegedi Kis I. Ált. Isk. 62:66

16.00 BII-AI (X) Zalaegerszeg Kertvárosi - Debrecen Kossuth L. TE Gyak. 20:60

17.30 AII-BI (Y) Budapest Áldás u. - Körmend Somogyi B. Ált. Isk. 53:59

 

LEÁNY Avasi Gimnázium

 

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

8.00 A1-A2 Szekszárd Dienes - Sopron Berzsenyi 17:58

9.20 B1-B2 Kecskemét Kodály Ált. Isk. - Kaposvár Általános Iskola 47:25

10.40 A4-A3 Nyíregyháza Apáczai Gyak. Isk. - Budapest Újbudai Grosics 24:45

12.00 B4-B3 Miskolc Fráter Gy. Katolikus G. - Dunakeszi Széchenyi 40:42

EBÉDSZÜNET

7-8. helyért

14.30 AIV-BIV Nyíregyháza Apáczai - Kaposvár Általános Iskola 56:21

16.00 BII-AI (X) Dunakeszi Széchenyi - Sopron Berzsenyi 40:62

17.30 AII-BI (Y) Budapest Újbuda Grosics - Kecskemét Kodály 52:53

 

2013. június 19. (szerda)

Avasi Gimnázium

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

FIÚ – 3-4. helyért:

8.30 Xv.-Yv. Zalaegerszeg Kertvárosi - Budapest Áldás u. 53:37

LEÁNY – 1-2. helyért:

10.00 Xgy.-Ygy. Sopron Bezsenyi - Kecskemét Kodály 57:53

FIÚ – 1-2. helyért:

11.30 Xgy.-Ygy. Debrecen Kossuth L. TE Gyak. - Körmend Somogyi B. 63:37

 

 

Egyetemi Körcsarnok

Idő Csoport Csapat Csapat Eredmény

LEÁNY – 5-6. helyért:

8.00 AIII-BIII Szekszárd Dienes Miskolc - Fráter Gy. Katolikus G. 36:48

FIÚ – 5-6. helyért:

9.30 AIII-BIII Nyíregyháza Apáczai - Dombóvár Szt. Orsolya Gárdonyi 52:42

LEÁNY – 3-4. helyért:

11.00 Xv.-Yv. Dunakeszi Széchenyi - Budapest Újbuda Grosics 50:65

13.10 EREDMÉNYHIRDETÉS – AVASI GIMNÁZIUM

 

 

A III. korcsoportos kosarasok június 19-én zártak

Három nap küzdelme zárult le a Kosárlabda Diákolimpia III. korcsoport Országos Döntőjén 2013. június 19-én 13.00 óra környékén. A fiúk és leányok a Miskolci Egyetemi Körcsarnokban, valamint az Avasi Gimnáziumban mérkőztek meg a dobogós helyezésekért és Magyarország Diákolimpiai Bajnoka címért.

Az első nap és a második nap délelőttjén zajlottak le a csoportmérkőzések, majd a délután folyamán következhetett a keresztjáték és a 7. helyért zajló küzdelmek. Az utolsó napon az 1-6. helyek sorsa volt a tét. Nagy csatákat láthattak a kilátogatók, melyek végén eldőltek a dobogós helyezések.

A támogatók (Sanofi, Chio és a Hell Magyarország Kft.) jóvoltából minden gyermek ajándékot kapott, ezen kívül külön díjazásra kerültek az all star csapatok, valamint a legjobb játékosok, akik az Emberi Erőforrások Minisztériuma ajándékait vehették át. A bajnok csapatok testnevelőit a miskolci Decathlon Áruház 10.000 Ft-os vásárlási utalvánnyal jutalmazta meg. A lány és a fiú aranyérmes csapatok egy évig birtokolhatják a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által felajánlott vándorserleget.

A díjak átadásában közreműködött Daragó Lászlóné, a Magyar Diáksport Szövetség alelnöke, Viszlai István, a Magyar Diáksport Szövetség Regionális Irodájának vezetője, Bukta Bertalan, a Megyei Kosárlabda Szövetség elnöke, Szaniszló Sándor, a Versenybizottság elnöke, Lódi Gábor, a Versenybizottság elnökhelyettese, valamint Bukovszki Mónika, a DVTK NB I-es női kosárlabda csapatának kapitánya.


KOSÁRLABDA
VÉGEREDMÉNY

FIÚ

Csapat Testnevelő
1. Debrecen Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája Ráthonyiné Szabó Zsuzsanna, Ráthonyi Tamás


2. Körmend Somogyi Béla Általános Iskola Érsek István


3. Zalaegerszeg Kertvárosi Általános Iskola Hanzséros Alajos

4. Budapest Áldás Utcai Általános Iskola Novák Judit, Gyimesi János
5. Nyíregyháza Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyak. Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény Vajda Tamás
6. Dombóvár Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Horváth Zsoltné, Halmai Balázs
7. Békés Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Balog Vilmos, Balog Lajos
8. Tiszaújváros Tiszaújvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat Hok Csaba, Benőcs Tibor

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által felajánlott Vándorkupát egy évig védi:
Debrecen Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája

All star csapat tagjai:
- Vezendi Szabolcs (Debrecen Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája)
- Érsek Marcell (Körmend Somogyi Béla Általános Iskola)
- Farkas Attila (Zalaegerszeg Kertvárosi Általános Iskola)
- Garamvölgyi Dániel (Budapest Áldás Utcai Általános Iskola)
- Uzonyi Zalán (Dombóvár Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény)

Legtöbb pontot elérő játékos: Balog Gábor (Békés 142 ponttal

 

LEÁNY

Csapat Testnevelő
1. Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Veress Judit

2. Kecskemét Kecskeméti Művészeti Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kodály Zoltán Ének-zenei Iskolája Gerebenné Bresák Zita, Gereben Tamás

3. Budapest Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola Pusztainé Besenyői Andrea Gyeőry Zsuzsanna


4. Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola Ibrányi Márta
5. Miskolc Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium Stefánné Hegedűs Zsuzsanna
6. Szekszárd Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule Stierné Jankovics Mária
7. Nyíregyháza Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény Farkasinszki Gyuláné, Farkasinszki Orsolya
8. Kaposvár Kaposvári Általános Iskola Körmendiné Hajdu Gyöngyi, Mester Milán

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által felajánlott Vándorkupát egy évig védi:
Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium

All star csapat tagjai:
- Makk Dóra (Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium)
- Révész Boróka (Kecskemét Kecskeméti Művészeti Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kodály Zoltán Ének-zenei Iskolája)
- Révész Luca (Kecskemét Kecskeméti Művészeti Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kodály Zoltán Ének-zenei Iskolája)
- Gaál Dorottya (Budapest Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola)
- Zana Klaudia (Budapest Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola)

Legtöbb pontot elérő játékos: Makk Dóra (Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium) 119 ponttal

 

Keresés

Partnerek