Ünnepi ülés volt a Diáksport Tanácsnál

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksport Tanács 2012. december 7-én 10.30 órakor tartotta ünnepi díjátadó ülését Miskolcon a Megyeháza Dísztermében.

 

Az ünnepséget több alkalommal is a miskolci Kandó Kálmán Szakközépiskola diákjainak előadása színesítette.

Budai Erzsébet, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakmai, Szakszolgálati, Közművelődési és Sportintézet igazgató asszonya köszöntötte a meghívott díszvendégeket, név szerint: Szombatiné dr. Sebők Emesét, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat aljegyzőjét, dr. Molnár Lászlót, a Magyar Diáksport Szövetség stratégiai igazgatóját, dr. Orosz Atanáz püspök urat, a Miskolci Apostoli Exarchátus püspökét, Óvári Zsuzsannát, a Megyei Intézményfenntartó Központ Intézményirányítási Főosztályának főosztályvezetőjét, Ughy Imrét, a Magyar Olimpiai Bizottság tagját, Szaniszló Sándort, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Sportszövetségek Képviselete alelnökét, Egri Istvánt, a Miskolc Városi Szabadidőközpont igazgatóját, dr. Szabó Brigittát, a Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Kft. igazgatóját, Lódi Gábort, a Miskolc Városi Diáksport Szövetség elnökét, Diczházi Mónikát, a Miskolc Városi Diáksport Szövetség főtitkárát, Daragó Lászlónét, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai, Szakmai, Szakszolgálati, Közművelődési és Sportintézet intézményegység-vezetőjét és Fazekas Miklósnét, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács elnökét.

Dr. Sebők Emese a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzati Hivatal aljegyzőjének köszöntőjét követően Fazekas Miklósné, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács elnöke értékelte a 2011/2012. tanév diáksport munkáját.

Mindezek után a díjak átadására került sor.

Díjazottak:
Borsod-Abaúj-Zemplén Megye „Legeredményesebb Diáksport Szervezete”
I. Általános Iskolák kis létszámú iskolák kategóriája
1. Arany János Általános Iskola Mezőnagymihály


2. Szinyei Merse Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény  Szirmabesenyő
3. Tompa Mihály Általános és Művészeti Iskola Igrici 

II. Általános Iskola közepes létszámú iskolák kategóriája
1. Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző, Általános Iskola, Könyvtár, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Alapfokú Művészeti Iskola Szikszó


2. Bem József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc
3. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola, Miskolc

III. Általános Iskola nagy létszámú (500-799 fő) iskolák kategóriája
1. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd


2. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc
3. Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Kéttannyelvű Iskola, Miskolc 

IV. Általános Iskola nagy létszámú (800 fő feletti) iskolák kategóriája
1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika


2. Általános Iskola Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézmény, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat Tiszaújváros
3. Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat, Mezőkövesd

V.  középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategóriában
1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium Miskolc


2. Herman Ottó Gimnázium, Miskolc
3. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium Miskolc

VI. Középiskolák – nagy létszámú iskolák leány kategória
1. Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola Miskolc


2. Herman Ottó Gimnázium Miskolc
3. Földes Ferenc Gimnázium Miskolc

VII. Középiskolák – nagy létszámú iskolák fiú kategória
1. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kazincbarcika


2. Eötvös József Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Tiszaújváros
3. Andrássy Gyula Szakközépiskola Miskolc

VIII. Középiskolák – kis létszámú iskolák leány kategória
1. Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc


2. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcika
3. Diósgyőri Gimnázium Miskolc

IX. Középiskola – kis létszámú iskola fiú kategória
1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium Miskolc


2. Herman Ottó Gimnázium Miskolc
3. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcika


„Jó tanuló, jó sportoló” kitüntetés
I. Általános iskola kategóriában
Maksa Csaba
A miskolci Kazinczy Ferenc Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola Miskolc-Tapolcai Tagiskola 6. osztályos tanulója, serdülő válogatott judosa.
Testnevelője: Zselenák Gábor
Edzője: Flórusz János

Lehmann Csongor
A tiszaújvárosi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézmény, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat 6. osztályos tanulója, triatlonos sportolója.
Testnevelője: Vadas Gyula
Edzője: Lehmann Tibor

Lavotha Oszkár
A miskolci Herman Ottó Gimnázium 8. osztályos tanulója, kiváló úszója.
Testnevelője: Szilágyi Attila
Edzője: Kollár Zoltán 

Pócsi Alex 
A kistokaji Általános Művelődési Központ 7. osztályos tanulója, kölyök válogatott kajakozója.
Testnevelője: Guziné Kovács Anna
Edzője: Jancsár László

Vámos Petra 
Az ózdi Bolyky Tamás Általános Iskola 5. osztályos atlétája, kézilabdázója.
Testnevelője: Halász Roland, Richterné Molnár Judit
Edzője: Barta Zsolt 

Kecskés Karina 
A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium 5. osztályos kosárlabdázója.
Testnevelője: Koromné Fonyi Ágnes
Edzője: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna 

II. Középiskola kategóriában
Kiss Attila
A miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium 10. osztályos úszója.
Testnevelője: Antal Csaba
Edzője: Fázold Henrik

Baráth Zsolt 
A kazincbarcikai Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Surányi Endre Gimnázium és Szakképző Iskola Irinyi János Szakközépiskolai Tagiskolájának 9. évfolyamos tanulója, serdülő válogatott súlyemelője.
Testnevelője: Darai Imre
Edzője: Pátrovics Géza

Maksa Balázs
A miskolci Herman Ottó Gimnázium 10. évfolyamos tanulója, junior válogatott judokája.
Testnevelője: Szilágyi Attila
Edzője: Flórusz János

Fábrik István
A sárospataki Árpád Vezér Gimnázium 11. évfolyamos karatékája.
Testnevelője: Papp József
Edzője: Orehovszki Zoltán

Fónagy Gabriella
A miskolci Földes Ferenc Gimnázium 11. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott atlétája.
Testnevelője: Túróczy Attila
Edzője: László István

Baglyos Vivien
A kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 11. évfolyamos tanulója, válogatott atlétája, röplabdázója.
  Testnevelője: Pásztor Péter
  Edzője: Tigyi József

Gercsák Szabina
A miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium 9. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott judokája.
Testnevelője: Kubicskó Zsuzsanna
Edzője: Flórusz János

Besenyei Boglárka
A kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 11. évfolyamos tanulója, atlétája, korcsolyázója.
   Testnevelője: Móth Éva 
   Edzője: Kertész Zoltán  

20. alkalommal köszöntöttük a jók között is a legjobbakat. A két iskolafok legjobbjai, akiknek a neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára kerül:
Az általános iskolások közül Maksa Csaba judós
A középiskolai díjazottak közül Baglyos Vivien atléta


 „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért” emlékplakett:
§ Görgy Lajos
§ Dávid Sándor
§ Guziné Kovács Anna
§ Lénártné Horváth Ilona
§ Varsányi Zsolt

További képek a galériában találhatók!

http://www.minap.hu/news.php?extend.61642.7

Keresés

Partnerek