Diáksport Díjátadó Ünnepség 2016.12.08.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület 2016. december 8-án tartotta Díjátadó Ünnepségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés Dísztermében.

Az ünnepi ülésen sor került a „B.-A.-Z. megye Jó tanulója, jó sportolója”, „B.-A.-Z. megye Legeredményesebb Diáksport Szervezete”, „B.A.Z. megye Diáksportjáért” díjak átadására. Az ünnepségen köszöntőt mondott Török Dezső, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Közgyűlés elnöke.

Fazekas Miklósné, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke értékelte a 2015/2016. tanév diáksport munkáját.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megye „Legeredményesebb Diáksport Szervezete” díjban részesült

I. Általános Iskolák kis létszámú iskolák kategóriája

1.Igrici Tompa Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk Tenczelné Tompa Ilona igazgató asszonynak, valamint Földesi András, Sepsi Melinda, Hunkó Pálné, Farkas Gyuláné, Sebők Jánosné, Kereskesné Arnóczki Rita nevelőknek.

Köszönjük Kislászló Csaba polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

2. Bükki Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola, Bükkszentkereszt

Gratulálunk Telekes Józsefné igazgató asszonynak, Solymosi Kondrád, Somogyi Judit, Frisóczkiné Polgár Katalin, Petőfi Zoltánné, Sikter Zsuzsanna testnevelőknek, felkészítőknek.

Köszönjük Jámbor Flórián polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

3.Miskolci Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk Klemmné Lőrinc Ildikó igazgató asszonynak, Bejcziné Nagy Éva Baranzó Péterné, Berta Istvánné testnevelőknek.

 

II. Általános Iskola közepes létszámú iskolák kategóriája

1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc

Gratulálunk az elmúlt évihez hasonló szép sikerhez Mariscsák István igazgató úrnak. Elismerésünk Hriczné Csordás Anikó, Sárréti Gézáné, Bíró Ignác több éves, eredményes szakmai munkát kifejtő testnevelőknek.

2. Jókai Mór Református Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda

Gratulálunk Kis Klára igazgató asszonynak, Molnár Andrea, Laczkóné Tavassy Krisztina és Filepkó Richárd testnevelőknek.

Köszönjük a fenntartó Miskolc-Tetemvári Református Egyházközségnek, a diáksportnak nyújtott támogatást.

3. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda, Miskolc

Gratulálunk dr. Kovácsné Nikházy Eleonóra igazgató asszonynak, valamint Antalné Máriási Erika, Tamási Tamás, Varsányi Zsolt, Majoros József és dr. Tóthné Csevenka Andrea testnevelőknek és felkészítőknek a korábbi évekhez hasonló jó eredményhez.

Köszönjük az Egri Főegyházmegyének a kategória első és harmadik helyet elért iskoláknak nyújtott támogatását.

 

III. Általános Iskola nagy létszámú (500-799 fő) iskolák kategóriája

1. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd

Gratulálunk Kovács Ottó igazgató úrnak, valamint Albert Csaba, Ivádyné Csépányi Enikő, Vadné Énekes Erika, Lestál Ilona, Gaskó Réka és Vanczák Attika felkészítő nevelőknek.

Köszönjük Janiczak Dávid polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

2. Újváros Téri Általános Iskola, Ózd

Gratulálunk Galkóné Szabó Mária igazgató asszonynak, valamint Zákányi Zoltán, Weinémer Attila, Barak Viktor, Juhász Lászlóné, Fürjesné Szabó Gyöngyi és Fürjesné Léhi Eszter felkészítőknek, testnevelőknek.

3. Miskolci Szilágyi Dezső Általános Iskola

Gratulálunk Pataki Sándor igazgató úrnak, valamint Rajnai Tibor, Cserhalmi Ede, Dávid Gyöngyi, Dr. Farkas Tamásné, Virányi Zsolt és Mogyorósi Éva testnevelőknek.

 

IV. Általános Iskola nagy létszámú (800 fő feletti) iskolák kategóriája

1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika

Gratulálunk az 6. alkalommal elért elsőséghez.  Fürjes-Gáborné Csépányi Ágnes igazgató asszonynak, és az iskola eredményes testnevelőinek: Barna Imre, Béres Csaba, Béresné Vécsei Edit, Tóthné Szepesi Éva, Müllerné Mészáros Judit, Vécsei László, Veres István, Görcsös Lászlóné, Szegediné Aleva Andrea, Lehóczky Lászlóné, Darai Imre, Máthé László, Oláh Zsoltné, Oláh Csaba, Báder Tibor, Máté Zsolt, Simon László, Pál-Ispán Roberta.

Köszönjük Szitka Péter polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

2.Tiszaújvárosi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk Hok Csaba igazgató úrnak és az eredményesen tevékenykedő, Demblovszky Gábor, Kurucz Gábor, Ujlaky Ildikó, Balogh Tamás, Jakab István, Homródi Zsolt, Komlós Barnabás testnevelőknek és Benőcs Tibor, Kun Albertné, Fejes Anita, Kopcsó Józsefné, Madár Éva, Haisz Vanda, Barabás Zoltán, Müllerné Burkus Klára és  felkészítő edzőknek.

Köszönjük Bráz György polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

3.Mezőkövesdi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat

Gratulálunk Gál János igazgató úrnak, Takács Józsefné, Földes József, Lázár Zoltán tagintézmény vezetőknek, valamint lelkes testnevelőinek, edzőinek, nevelőinek: Kubinyi József, Zubai Szabolcsné, Vinczéné Pázmándi Erika, Bolya György, Klepej Roland, Földes József, Szabó-Szikszai Dorottya és Lénártné Hock Melinda.

Köszönjük Dr. Fekete Zoltán polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

V. Középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategóriában

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

Hagyományosan évek óta sikeresen szerepel az intézmény, melyhez gratulálunk Holczinger Ferenc SJ igazgató úrnak és Virosztekné Szakál Ildikó, Molnár Attila, Tóth Gyula felkészítő nevelőknek.

Köszönjük a fenntartó egyháznak a Jézus Társasága Magyarországi rendtartománynak a testnevelés és diáksport területén megteremtett nagyszerű feltételrendszert és támogatást.

2. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

Gratulálunk Lóczi Tamás igazgató úrnak és Stefánné Hegedűs Zsuzsanna, Demjén Zoltán, Bacsa Péterné, Koromné Fonyi Ágnes, Bohus Attila testnevelőknek.

Köszönjük a fenntartó Egri Főegyházmegye diáksport munkához nyújtott támogatását.

3. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

Gratulálunk Madarász Péter igazgató úrnak. Elismeréssel adózunk a Drahos Lászlóné, Pellei László, Szilágyi Attila, Kerekes Attila, Almásiné Kléri Beáta, Bobcsák Krisztina, Szobonya Ferenc, Papp- Dudás Renáta alkotta testnevelői munkaközösségnek.

 

VI. Középiskolák – nagy létszámú iskolák

1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

Őszinte elismerésünket fejezzük ki a korábban már említett iskolavezetésnek és eredményes testnevelőinek.

2. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika

Gratulálunk Petróczi Gábor igazgató úrnak, valamint Móth Éva, Kondor István, Kovács László, Pásztor Péter, Seresné Trója Éva és Szegediné Alave Andrea testnevelőknek.

Köszönjük a fenntartó Szalézi Intézmény Fenntartó diáksport munkához nyújtott segítségét.

3. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Veres Pál igazgató úrnak, valamint Dióssi Erika, Letek László, Murinkó István, Túróczi Attila, Vanczákné Darai Dóra, Péter Ágnes, Victor Benjámin testnevelő kollégáknak.

 

VII. Középiskolák – kis létszámú iskolák

1. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Péter Barnabás igazgató úrnak, valamint Borbély Péter, Lantosné Hegyesi Edit, Pecsét Tibor, Tóthné Horváth Éva, Tigyiné Takács Zsuzsanna, Petre Marton testnevelőknek.

2. Miskolci SZC  Berzeviczy Gergely Szakgimnáziuma

Gratulálunk Dr. Burkáné Szolnoki Ágnes igazgató asszonynak, és az eredményes munkát végző Rögler Gábor, Zinger Béla, Kosztopulosz Nikolasz, Varga Dénes, Paszternák Viktor alkotta testnevelői csapatnak.

3. Avasi Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Schmindtné Törő Ágnes igazgató asszonynak, valamint Leskó-Sallai Beáta, Paradíz Viktória, László István, Draskóczy Gábor, Juhász Judit testnevelőknek, illetve Eperjessy Éva felkészítő nevelőnek.

 

Köszönjük dr. Kriza Ákos polgármester úrnak és Miskolc Megyei Jogú Város képviselő testületének a miskolci iskolák diáksport munkájának támogatását és segítését.

Köszönjük a KLIK minden tankerületének, hogy támogatta munkánkat, biztosította a versenyekre való utazást.

 

A 2015/2016. tanév kimagasló tanulmányi és sporteredménye alapján „Jó tanuló, jó sportoló” elismerő díjban részesült

I. Általános iskola kategóriában

Géczy Ákos

A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola 6. osztályos tanulója, aki szép eredményeket ért el Atlétika sportágban

Testnevelője: Barna Imre

Edzője: Tóthné Szepesi Éva

 

Csörgő Kristóf

A Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Mező Ferenc Tagiskolájának 7. osztályos tanulója, aki kézilabdában és mezei futásban jeleskedett.

Testnevelője: Vinczéné Pázmándi Erika

Edzője: Drizner Péter

 

Vécsei Réka

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 8. osztályos tanulója, serdülő válogatott, sokszoros bajnok úszó.

Testnevelője: Virosztekné Szakál Ildikó

Edzője: Sajgó László

 

Bacsa Fanni

A Diósgyőri Gimnázium 8. osztályos tanulója. válogatott atléta, kiváló eredményekkel rendelkezik.

Testnevelője: Tóthné Horváth Éva

Edzője: Tigyi József

 

Kövesi Karina

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 8. osztályos tanulója, Serdülő válogatott Judo sportágban, mellette sok szép eredménye van atlétikában is.

Testnevelője: Virosztekné Szakál Ildikó

Edzője: Kálmán Tibor

 

 

II. Középiskola kategóriában

Korpa Bence

A Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium 12. osztályos tanulója. Sikeres hazai és nemzetközi eredményeket ért el Sakk sportágban.

Testnevelője: Nagy Iván

Edzője: Héra Imre

 

Erős Patrik Dániel

A Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium 9. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott kajak-kenus, aki kiváló eredményeket ért el nemzetközi szinten is.

Testnevelője: Antal Csaba

Edzője: Velenszki Tamás

 

Feczkó Botond

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 12. osztályos tanulója. Válogatott sportoló Judo sportágban és otthonosan mozog atlétikában is.

Testnevelője: Tóth Gyula

Edzője: Kálmán Tibor

 

Kiss Angelika

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium 9. osztályos tanulója, kadett válogatott kosárlabda sportágban. Országos Bajnok csapatával, rendkívül tehetséges sportoló.

Testnevelője: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna

Edzője: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna

 

Szentesi Csenge

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium 9. osztályos tanulója, aki kosárlabda sportágban ért el kiváló eredményeket.

Testnevelője: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna,

Edzője: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna

 

Velmovszki Dóra

A Szerencsi Szakképzési Centrum Tokaji Ferenc Gimnázium és Szakgimnázium 11. osztályos tanulója. Szinte minden versenyt megnyert amint elindult karate sportágban.

Testnevelője: Gyüre Levente

Edzője: Orehovszki Zoltán

 

Tamás Bianka

A Diósgyőri Gimnázium 9. osztályos tanulója. Rendkívül sokoldalú sportoló, atlétika, tájfutás, tájkerékpározás, és sífutás sportágakban ért el szép eredményeket.

Testnevelője: Tigyiné Takács Zsuzsanna

Edzője: Less Áron

 

Gyurkó Lili

A Miskolci Herman Ottó Gimnázium 10. osztályos tanulója. Kajak-Kenu és Atlétika eredményei kiemelkedőek.

Testnevelője: Drahos Lászlóné

Edzője: Rajnai Sándor

 

III. Felsőfokú kategóriában

Maksa Balázs

A Miskolci Egyetem III. éves hallgatója. Judo sportágban Országos Magyar Bajnok, korosztályában a legjobbak közé tartozik.

Testnevlője: Dr. Főnyedi Gábor

Edzője: Flórusz János

 

Köszöntötték a jók között is a legjobbakat, a három iskolafok legjobbjait, akiknek neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára került.

Az általános iskolások közül a táblára került, Vécsei Réka úszó.

A középiskolai díjazottak közül Kiss Angelika kosárlabdázó.

A felsőfokú tanintézet tanulói közül Maksa Balázs Judó.

 

A Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért” emlékplakettet adományozott

Görcsös Lászlónénak, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola, Ádám Jenő Tagiskola testnevelő tanárának

Baló Attila Károlynénak, a kesznyéteni Móra Ferenc Általános Iskola testnevelő tanárának

Csákiné Németh Idának, az emődi II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola testnevelő tanárának

Béres Istvánnak, a szalonnai Kalász László Általános Iskola testnevelő tanárának

Deák Gézának, a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája  és Kollégium testnevelő tanárának

Végezetül, Molnár László úr, a Magyar Diáksport Szövetség szakmai igazgatója, köszöntötte a díjátadó ünnepség résztvevőit.

A díjakat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke, Török Dezső és a Decathlon Tízpróba Magyarország Kft. Miskolci Áruháza ajánlotta fel.

Keresés

Partnerek