Ünnepi ülését tartotta a Diáksport és Szabadidő Egyesület

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület 2015. november 27-én tartotta Díjátadó Ünnepségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Dísztermében.

Az ünnepi ülésen sor került a „B.-A.-Z. megye Jó tanulója, jó sportolója”, „B.-A.-Z. megye Legeredményesebb Diáksport Szervezete”, „B.A.Z. megye Diáksportjáért” díjak átadására. Az ünnepségen köszöntő mondott Török Dezső, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Közgyűlés elnöke.

Fazekas Miklósné, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke értékelte a 2014/2015. tanév diáksport munkáját.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megye „Legeredményesebb Diáksport Szervezete” díjban részesült

 

I. Általános Iskolák kis létszámú iskolák kategóriája

1. Bükki Szlovák Nemzetiségű Általános Iskola, Bükkszentkereszt

Gratulálunk Telekes Józsefné igazgató asszonynak, Solymosi Kondrád, Somogyi Judit, Frisóczkiné Polgár Katalin, Petőfi Zoltánné, Sikter Zsuzsanna testnevelőknek, felkészítőknek.

Köszönjük Jámbor Flórián polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

2. Igrici Tompa Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk Tenczelné Tompa Ilona igazgató asszonynak, valamint Földesi András, Sepsi Melinda, Hunkó Pálné, Farkas Gyuláné, Sebők Jánosné, Kereskesné Arnóczki Rita nevelőknek.

Köszönjük Kislászló Csaba polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

3. Mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola

Gratulálunk Agócs László igazgató úrnak, Farkas Kornélia testnevelést oktató nevelőknek.

Köszönjük Vályi László polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

II. Általános Iskola közepes létszámú iskolák kategóriája

1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc

Gratulálunk az elmúlt évihez hasonló szép sikerhez Mariscsák István igazgató úrnak. Elismerésünk Hriczné Csordás Anikó, Sárréti Gézáné, Bíró Ignác több éves, eredményes szakmai munkát kifejtő testnevelőknek.

2. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda, Miskolc

Gratulálunk dr. Kovácsné Nikházy Eleonóra igazgató asszonynak, valamint Antalné Máriási Erika, Tamási Tamás, Varsányi Zsolt, Majoros József és dr. Tóthné Csevenka Andrea testnevelőknek és felkészítőknek a korábbi évekhez hasonló jó eredményhez.

Köszönjük az Egri Főegyházmegyének a kategória első és második helyet elért iskoláknak nyújtott támogatását.

 

3. Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Szirmabesenyő

Gratulálunk Juhászné Molnár Mária igazgató asszonynak, Kiss Kornél, Csellárné Németh Judit testnevelőknek.

Köszönjük Huszti Gábor polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

 

III. Általános Iskola nagy létszámú (500-799 fő) iskolák kategóriája

1. Jókai Mór Református Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc

Gratulálunk az eredményes tanévhez Kis Klára igazgató asszonynak, valamint Laczkóné Tavassy Krisztina, Molnár Andrea és Filepkó Richárd testnevelőknek.

Köszönjük a fenntartó Miskolc-Tetemvári Református Egyházközségnek, a diáksportnak nyújtott támogatást.

 

2. Újváros Téri Általános Iskola, Ózd

Gratulálunk Galkóné Szabó Mária igazgató asszonynak, valamint Zákányi Zoltán, Weinémer Attila, Juhász Lászlóné, Fürjesné Szabó Gyöngyi és Fürjesné Léhi Eszter felkészítőknek, testnevelőknek.

3. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd

Gratulálunk Kovács Ottó igazgató úrnak, valamint Albert Csaba, Ivádyné Csépányi Enikő, Vadné Énekes Erika, Marcinkó Donát és Gaskó Réka felkészítő nevelőknek.

Köszönjük Janiczak Dávid polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

 

IV. Általános Iskola nagy létszámú (800 fő feletti) iskolák kategóriája

1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika

Gratulálunk az 5. alkalommal elért elsőséghez.  Fürjes-Gáborné Csépányi Ágnes igazgató asszonynak, és az iskola eredményes testnevelőinek: Barna Imre, Béres Csaba, Béresné Vécsei Edit, Tóthné Szepesi Éva, Müllerné Mészáros Judit, Vécsei László, Veres István, Görcsös Lászlóné, Szegediné Aleva Andrea, Lehóczky Lászlóné, Darai Imre, Máthé László.

Köszönjük Szitka Péter polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

2. Tiszaújvárosi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk Hok Csaba igazgató úrnak és az eredményesen tevékenykedő, Demblovszky Gábor, Kurucz Gábor, Újlaky Ildikó, Balogh Tamás, Jakab István, Homródi Zsolt, Nyéki Józsefné testnevelőknek és Benőcs Tibor, Kun Albertné, Fejes Anita, Kopcsó Józsefné, Madár Éva, Haisz Vanda, Barabás Zoltán, Müllerné Burkus Klára és  felkészítő edzőknek.

Köszönjük Bráz György polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

3. Mezőkövesdi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat

Gratulálunk Gál János igazgató úrnak, Takács Józsefné, Földes József, Lázár Zoltán tagintézmény vezetőknek, valamint lelkes testnevelőinek, edzőinek, nevelőinek: Kubinyi József, Zubai Szabolcsné, Vinczéné Pázmándi Erika, Bolya György, Klepej Roland, Szabó-Szikszai Dorottya és Lénártné Hock Melinda.

Köszönjük Dr. Fekete Zoltán polgármester úrnak és a képviselő testületnek a diáksport támogatását.

 

V.  középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategóriában

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

Hagyományosan évek óta sikeresen szerepel az intézmény, melyhez gratulálunk Holczinger Ferenc SJ igazgató úrnak és Virosztekné Szakál Ildikó, Molnár Attila, Egerer Attila, Tóth Gyula és Ugosi Zsuzsa felkészítő nevelőknek.

Köszönjük a fenntartó egyháznak a Jézus Társasága Magyarországi rendtartománynak a testnevelés és diáksport területén megteremtett nagyszerű feltételrendszert és támogatást.

 

2. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

Gratulálunk Lóczi Tamás igazgató úrnak és Stefánné Hegedűs Zsuzsanna, Demjén Zoltán, Bacsa Péterné, Koromné Fonyi Ágnes testnevelőknek.

Köszönjük a fenntartó Egri Főegyházmegye diáksport munkához nyújtott támogatását.

 

3. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

Gratulálunk Madarász Péter igazgató úrnak. Elismeréssel adózunk a Drahos Lászlóné, Pellei László, Szilágyi Attila, Kerekes Attila, Almásiné Kléri Beáta, Bobcsák Krisztina és Farkas Anna alkotta testnevelői munkaközösségnek.

 

 

VI. Középiskolák – nagy létszámú iskolák

1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

Őszinte elismerésünket fejezzük ki a korábban már említett iskolavezetésnek és eredményes testnevelőinek.

2. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Veres Pál igazgató úrnak, valamint Dióssi Erika, Letek László, Murinkó István, Túróczi Attila, Vanczákné Darai Dóra, Péter Ágnes, Victor Benjámin testnevelő kollégáknak.

 

3. Eötvös József Gimnázium, Szakképzőiskola és Kollégium, Tiszaújváros

Gratulálunk Pogonyi-Simon Edit  igazgató asszonynak, Tóth Papp Tamás, Szendrey Tibor, Szendrey Zsombor, Daragó Tamás és Olasz Gyula alkotta testnevelői közösségnek, illetve Benőcs Viktor felkészítő nevelőnek.

Köszönjük a város képviselő testületének a diáksportnak nyújtott támogatást.

 

 

VII. Középiskolák – kis létszámú iskolák

1. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Péter Barnabás igazgató úrnak, valamint Borbély Péter, Lantosné Hegyesi Edit, Pecsét Tibor, Tóthné Horváth Éva, Tigyiné Takács Zsuzsanna, Petre Marton testnevelőknek.

 

2. Miskolci Szakképző Centrum  Berzeviczy Gergely Szakközépiskolája és Szakiskolája

Gratulálunk Dr. Burkáné Szolnoki Ágnes igazgató asszonynak, és az eredményes munkát végző Rögler Gábor, Zinger Béla, Kosztopulosz Nikolasz, Varga Dénes, Paszternák Viktor alkotta testnevelői csapatnak.

 

3. Avasi Gimnázium, Miskolc

Gratulálunk Schmindtné Törő Ágnes igazgató asszonynak, valamint Leskó-Sallai Beáta, Paradíz Viktória, László István, Draskóczy Gábor, Juhász Judit testnevelőknek, illetve Eperjessy Éva felkészítő nevelőnek.

 

Köszönjük dr. Kriza Ákos polgármester úrnak és Miskolc Megyei Jogú Város képviselő testületének a miskolci iskolák diáksport munkájának támogatását és segítését.

 

Köszönjük a KLIK minden tankerületének, hogy támogatta munkánkat, biztosította a versenyekre való utazást.

 

 

A 2014/2015. tanév kimagasló tanulmányi és sporteredménye alapján „Jó tanuló, jó sportoló” elismerő díjban részesült

 

I. Általános iskola kategóriában

 

Kiss Mátyás Zoltán

A miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda 6. osztályos tanulója, aki szép eredményeket ért el gyorskorcsolya és floorball sportágakban.

Testnevelője és edzője: Bíró Ignác

 

 

Csörgő Kristóf

A Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Mező Ferenc Tagiskolájának 6. osztályos tanulója, aki kézilabdában és duatlonban jeleskedett.

Testnevelője: Kubinyi József

Edzője: Drizner Péter

 

 

Demeter Ambrus

A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 9. osztályos tanulója, aki többszörös országos bajnok tájékozódási futásban.

Testnevelője: Molnár Attila

Edzője: Less Áron

Lenkovics Gréta

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 7. osztályos tanulója. Kosárlabda és úszás sportágakban jeleskedett.

Testnevelője: Koromné Fonyi Ágnes

Edzője: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna

 

Kecskés Karina

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 8. osztályos kiváló kosárlabdázója, csapata motorja, aki tehetségével kitűnik a mezőnyből.

Testnevelője és edzője: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna

 

Csáki Eszter

A Miskolci Jókai Mór Református Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda tanulója. Az atlétika több versenyszámában is országos ranglista-vezető korosztályában.

Testnevelője: Laczkóné Tavassy Krisztina

Edzője: László István

 

Vécsei Réka

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 7. osztályos tanulója, serdülő válogatott,  tehetséges úszó.

Testnevelője: Virosztekné Szakál Ildikó

Edzője: Hornyák Judit

 

Nagy Júlia

A Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Mező Ferenc Tagiskolájának 8. osztályos tanulója. Serdülő válogatott atléta, kiváló eredményekkel rendelkezik.

Testnevelője: Zubai Szabolcsné

Edzője: Gotyár József

 

Balga Lili

A miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda 8. osztályos tanulója, Rendkívül sokoldalú sportolónk, atlétika, floorball, szinkronkorcsolya és műkorcsolya sportágakban ért el szép eredményeket. Válogatott korcsolyázó.

Testnevelője: Hritz Anikó

Edzője: Tokaji-Kulcsár-Zsófia

 

 

II. Középiskola kategóriában

Lehmann Csongor

A Tiszaújvárosi Eötvös József, Szakközép Iskola és Kollégium 10. osztályos tanulója. Ifjúsági válogatott triatlonista és tehetséges atléta, aki mind a hazai és a mind a nemzetközi versenyeken nagyszerű eredményeket ért el.

Testnevelője: Szendrey Tibor

Edzője: Lehmann Tibor

 

Maksa Csaba

A Miskolci Herman Ottó Gimnázium 9. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott judós, aki torna sportágban is megcsillogtatta tehetségét.

Testnevelője: Szilágyi Attila

Edzője: Flórusz János

 

Feczkó Botond

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 11. osztályos tanulója. Többszörös Országos Bajnok Judo sportágban.

Testnevelője: Tóth Gyula

Edzője: Kálmán Tibor

 

Sárközy Kinga

A miskolci Herman Ottó Gimnázium 9. osztályos tanulója, serdülő válogatott Kajak- Kenu sportágban. Nagyon tehetséges sportoló.

Testnevelője: Kerekes Attila

Edzője: Guba Attila

 

Besenyei Boglárka

A Kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 13. osztályos tanulója, aki atlétika és gyorskorcsolya sportágakban rendelkezik ragyogó eredményekkel.

Testnevelője: Pásztor Péter

Edzője: Kertész Zoltán

 

III. Felsőfokú kategóriában

Maksa Balázs

A Miskolci Egyetem II. éves hallgatója. Junior válogatott Judo sportágban, az országos és nemzetközi mezőnyben is a legjobbak közé tartozik.

Edzője: Flórusz János

 

Köszöntötték a jók között is a legjobbakat, a három iskolafok legjobbjait, akiknek neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára került.

Az általános iskolások közül a táblára került, Kecskés Karina kosárlabdázó.

A középiskolai díjazottak közül Lehmann Csongor triatlonista.

A felsőfokú tanintézet tanulói közül Maksa Balázs Judó.

Különdíjban részesítették  Gercsák Szabinát a  „Legeredményesebb középiskolás sportolónkat” aki világversenyeken is eredményesen képviselte megyénket.

 

Gercsák Szabina a Kossuth Lajos  Evangélikus Gimnázium magántanulója,Junior és felnőtt válogatott Judós. Sokszoros országos bajnok, 2014-ben Európa bajnok junior korcsoportban, Ifjúsági Olimpiai bajnok, felnőtt EB 5. helyezett, 2015 október 25-én pedig Junior Világbajnoki  aranyérmet szerzett! Török Dezső Úr, a Megyei Közgyűlés elnöke köszöntötte a kiváló sportolót!

 

A Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért” emlékplakettet adományozott

Zubai Szabolcsnénak, a Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Mező Ferenc Tagiskola földrajz-testnevelés szakos tanárának

Lengyelné Bendzsel Évának, a Szepsi Csombor Márton Gimnázium tanárának

Soós Istvánnénak, az Avastetői Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárának

Oláh Csaba György, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Dózsa György Tagiskola testnevelő-biológia szakos tanárának

Nagy Zoltánnak, Mezőcsáti Egressy Béni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárának.

 

A díjakat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke, Török Dezső és a Decathlon Tízpróba Magyarország Kft. Miskolci Áruháza ajánlotta fel.

 

 

Keresés

Partnerek