Díjátadó ünnepséggel zárta a Diáksport mozgalom a 2014-es évet

2014. december 19-én tartotta évzáró ünnepségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület a Megyeháza Dísztermében.

Az ünnepi Gálán Török Dezső úr a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke és Molnár László Úr a Magyar Diáksport Szövetség szakmai igazgatója köszöntötte a díjátadó ünnepség résztvevőit.

Fazekas Miklósné a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke értékelte a 2013/2014-es tanév diáksport munkáját.

Ezután a tanévi sporteredmények pontversenyében I-III. helyezett iskolák jutalmazása következett. 5 alapfokú és 4 középfokú iskolakategória legeredményesebb 3-3 iskolája részesült díjazásban, a diákolimpiai és sportszövetségi versenyrendszerben elért sporteredményeik alapján.

Díjazottak:

I. Általános Iskolák kis létszámú iskolák kategóriája

1. Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

2. Igrici Tompa Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

3. Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda

 

II. Általános Iskola közepes létszámú iskolák kategóriája

1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc

2. Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző és Általános Iskola, Szikszó

3. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda, Miskolc

 

III. Általános Iskola nagy létszámú (500-799 fő) iskolák kategóriája

1. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd

2. Újváros Téri Általános Iskola, Ózd

3. Jókai Mór Református Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc

IV. Általános Iskola nagy létszámú (800 fő feletti) iskolák kategóriája

1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika

2. Tiszaújvárosi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

3. Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

V.  középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategóriája

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

2. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

3. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

 

VI. Középiskolák – nagy létszámú iskolák leány kategóriája

1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

2. Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola, Miskolc

3. Eötvös József Gimnázium, Szakképzőiskola és Kollégium, Tiszaújváros

 

VII. Középiskolák – nagy létszámú iskolák fiú kategóriája

1. Eötvös József Gimnázium, Szakképzőiskola és Kollégium, Tiszaújváros

2. Miskolci Herman Ottó Gimnázium

3. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

 

VIII. Középiskolák – kis létszámú iskolák leány kategóriája

1. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc

2. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika

3. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc

 

IX. Középiskola – kis létszámú iskola fiú kategóriája

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

2. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc

3. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika

Minden kategória győztese megkapta a „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Legeredményesebb Diáksport Szervezete” kitüntető címet.

 

33. alkalommal díjaztuk a „Jó tanuló, jó sportoló” diákokat. A 2013/2014. tanév kimagasló tanulmányi és sporteredménye alapján „Jó tanuló, jó sportoló” elismerő díjban részesült

 

I. Általános iskola kategóriában

 

Maksa Csaba

A miskolci Kazinczy Ferenc Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola Miskolctapolcai Tagiskola 8. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott cselgáncsozója.

Testnevelője: Zselenák Gábor

Edzője: Flórusz János

 

Matula Marcell

Az ózdi Újváros Téri Általános Iskola 7. osztályos tanulója, kétszeres diákolimpia bajnok úszója.

Testnevelője: Zákányi Zoltán

Edzője: Nagy-Mengyi Péter

 

Zsigmond Zsombor

A miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola, Kaffka Margit Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 6. osztályos tanulója, kiváló tájékozódási futója.

Testnevelője: Kiss Róbert

Edzője: Várady Szilvia

 

Demeter Ambrus

A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 8. osztályos tanulója, aki duatlon és tájékozódási futás sportágakban jeleskedik.

Testnevelője: Molnár Attila

Edzője: Várady Szilvia

 

Bacsa Fanni

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 6. osztályos háromszoros diákolimpiai bajnoka, csúcstartó tehetséges atlétája. Látványtánc sportágban is kiemelkedő eredményt ért el.

Testnevelője: Demjén Zoltán

Edzője: Tigyi József

 

Szentesi Zsuzsa

A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 8. osztályos kiváló  kosárlabdázója.

Testnevelője és edzője: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna

 

Kövesi Karina

A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 6. osztályos tanulója, igen eredményes cselgáncsozója.

Testnevelője: Virosztekné Szakál Ildikó

Edzője: Gecsei László

 

Sárközy Kinga

A Miskolci Herman Ottó Gimnázium 7. osztályos tanulója, serdülő válogatott kajak-kenusa.

Testnevelője: Kerekes Attila

Edzője: Guba Attila

 

Demjén Henriett

A miskolci Diósgyőri Gimnázium 8. osztályos tanulója, kiemelkedő tehetségű szinkronkorcsolyázója

Testnevelője: Tigyiné Takács Zsuzsanna

Edzője: Gulyás Erika

 

II. Középiskola kategóriában

 

Papp Gergely

A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 12. évfolyamos, kosárlabda sportágban jeleskedő tanulója.

Testnevelője: Molnár Attila

Edzője: Egerer Attla

 

Maksa Balázs

A Miskolci Herman Ottó Gimnázium 12. osztályos tanulója, junior válogatott judokája, aki atlétika sportágban is kiemelkedő eredményeket ért el.

Testnevelője: Szilágyi Attila

Edzője: Flórusz János

 

Gercsák Szabina

A miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola 11. osztályos tanulója, ifjúsági világbajnok, junior Európa bajnoki 2. helyezett cselgáncsozója.

Testnevelője, mentora: Kubicskó Zsuzsanna

Edzője: Flórusz János

 

Paranai Enikő

A miskolci Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola 12. osztályos tanulója, NB I.-es női labdarúgó és futsal sportágban is kiemelkedő tehetség.

Testnevelője: Martis Ferenc

Edzője: Sárréti Géza

 

Kertész Anna

A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 10. évfolyamos, kajak-kenu, atlétika, duatlon sportágakban kiemelkedő eredményeket elért tanulója.

Testnevelője: Molnár Attila

Edzője: Rajnai Sándor

 

A két iskolafok legjobbjainak a neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára került:

- Bacsa Fanni a miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 6. osztályos háromszoros diákolimpiai bajnoka és

- Gercsák Szabina a miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola 11. osztályos tanulója, ifjúsági világbajnok, junior Európa bajnoki 2. helyezett cselgáncsozója.

 

Zárásként átadták a Borsod Megye Diáksportjáért plakettet 5 sportaktívának, akik a diáksport megyei eredményességért sokat tettek.

Díjazottak:

1. Béresné Vécsei Edit

2. Drahos Lászlóné

3. Gátsik Antal

4. Nagyházi Zoltán

5. Géczi Tamás

Keresés

Partnerek