Jutalmazták a sportolókat, az aktívákat és az iskolákat 2013. december 13-án

A 2012/2013. tanévi Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület 26. ünnepi ülésére 2013. december 13-án 13 órától került sor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés Dísztermében.

A díjátadót megtisztelte jelenlétével:
Dr. Kovács János, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Hivatalának főjegyzője,
Budai Erzsébet, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Intézet igazgatója,
Fazekas Miklósné, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke
Daragó Lászlóné, a Magyar Diáksport Szövetség tiszteletbeli alelnöke,
Ughy Imre, a Magyar Olimpiai Bizottság tagja,
Koós Ede, az Egri Főegyházmegye képviseletében, a Miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola érseki biztosa,
Dr. Domokos Zoltánné, a Tiszáninneni Református Egyházkerület Püspöki Hivatalának püspöki titkára,
Szaniszló Sándor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Sportszövetségek Képviseletének alelnöke,
Molnár Péter, a Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlés Köznevelési, Kulturális, Turisztikai, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke,
Szász László, a Miskolc Sportcentrum Kft. igazgatója,
Szabó László, a Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezető-igazgatója.

Az ünnepi ülés, a 27 díjazott iskola képviselőinek, a jó tanulók, jó sportolók, valamint edzőik, testnevelőik, kísérő szüleik, továbbá az 5 kitüntetett kolléga részvételével vette kezdetét. Az ünnepi hangulat megteremtéséhez jelentős mértékben hozzájárult a Miskolci Kandó Kálmán Szakközépiskola tanulóinak színvonalas kulturális műsora, akiket Szabolcsné Tünde készített fel.

A megjelent díjazottakat Dr. Kovács János, a B.-A.-Z. Megyei Önkormányzat Hivatalának főjegyzője köszöntötte, majd ezután Fazekas Miklósné, a B.-A.-Z. Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke számolt be a 2012/2013-as tanév diáksport munkájáról.

A díjazást illetően, elsőként az 5 alapfokú és 4 középfokú iskolakategória legeredményesebb 3-3 iskolája vehette át a jutalomserleget, továbbá a kategóriák győztesei pénzdíjas elismerésben is részesültek.


Az alábbi iskolák kapták meg a „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Legeredményesebb Diáksport Szervezete” kitüntető címet:

I. Általános Iskola - kis létszámú iskolák kategória
1. Bolyai János Katolikus Általános Iskola, Szerencs 
2. Arany János Általános Iskola, Mezőnagymihály
3. Szinyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Szirmabesenyő

II. Általános Iskola - közepes létszámú iskolák kategória
1. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola, Miskolc
2. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Kisboldogasszony Óvoda, Miskolc
3. Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző és Általános Iskola, Szikszó

III. Általános Iskola - nagy létszámú (500-799 fő) iskolák kategória
1. Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd
2. Jókai Mór Református Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc
3. Szilágyi Dezső Általános Iskola, Miskolc 

IV. Általános Iskola - nagy létszámú (800 fő feletti) iskolák kategória
1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika
2. Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tiszaújváros
3. Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Mezőkövesd

V. Középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategória
1. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc
2. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
3. Herman Ottó Gimnázium, Miskolc

VI. Középiskola – nagy létszámú iskolák leány kategória
1. Herman Ottó Gimnázium, Miskolc
2. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
3. Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola, Miskolc

VII. Középiskola – nagy létszámú iskolák fiú kategória
1. Herman Ottó Gimnázium, Miskolc
2. Surányi Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium, Kazincbarcika
3. Andrássy Gyula Szakközépiskola, Miskolc

VIII. Középiskola – kis létszámú iskolák leány kategória
1. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika
2. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc
3. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

IX. Középiskola – kis létszámú iskola fiú kategória
1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
2. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc
3. Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika


A meghívottak közreműködésével 14 jó tanuló, jó sportoló vehette át a megérdemelt emlékplakettet. A 2012/2013. tanév kimagasló tanulmányi és sporteredménye alapján „Jó tanuló, jó sportoló” elismerő díjban részesült:

Általános iskola kategóriában

Lehmann Csongor
A tiszaújvárosi Szent István Katolikus Általános Iskola 7. osztályos tanulója, atlétája és triatlonos serdülő válogatott sportolója.
Maksa Csaba
A miskolci Kazinczy Ferenc Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola Miskolc-Tapolcai Tagiskola 7. osztályos tanulója, serdülő válogatott judósa.
Feczkó Csanád
A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 6. osztályos tanulója, kiváló cselgáncsozója.
Feczkó Botond
A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 8. osztályos tanulója, eredményes cselgáncsozója.
Vámos Petra 
Az ózdi Bolyky Tamás Általános Iskola 6. osztályos eredményes atlétája, kézilabdázója.
Szentesi Zsuzsa 
A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium 6. osztályos kiváló kosárlabdázója.
Bacsa Fanni
A miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium 5. osztályos tehetséges atlétája.

Középiskola kategóriában

Fedor Lukács
A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium 11. évfolyamos, atlétika, duatlon, kosárlabda sportágakban jeleskedő tanulója.
Kiss Attila
A miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium 11. osztályos junior válogatott, nemzetközileg is eredményes úszója.
Maksa Balázs
A miskolci Herman Ottó Gimnázium 11. évfolyamos tanulója, junior válogatott judokája.
Sikora Emőke
A miskolci Herman Ottó Gimnázium 11. osztályos tanulója, diósgyőri felnőtt csapat kosárlabdázója.
Gercsák Szabina
A miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola 10. osztályos tanulója, ifjúsági válogatott judokája.
Besenyei Boglárka
A kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 10. évfolyamos tanulója, tehetséges atlétája és korcsolyázója.
Baglyos Vivien
A kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 12. évfolyamos tanulója, válogatott atlétája, röplabdázója.


Közülük a két legjobb tanuló neve felkerült a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett bronz emléktáblára, melynek leleplezésében, Daragó Lászlóné, az MDSZ tiszteletbeli alelnöke működött közre.

Az általános iskolások közül a táblára került

Vámos Petra atléta, kézilabdázó

A középiskolai díjazottak közül

Sikora Emőke kosárlabdázó

 


Az ünnepi ülés befejezéseként 5 kolléga vehette át a „Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért” emlékplakettet, a több évtizedes diáksportot segítő munkájáért:

1. Ádám Istvánné, a szikszói Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző és Általános Iskola testnevelő tanára.

2. Fürjes-Gáborné Csépányi Ágnes, a kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola intézményvezetője.

3. Szűcs Istvánné, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon nyugdíjas testnevelő tanára.

4. Gönczy Zoltán Levente, a sárospataki Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola pedagógusa, az Árvay Diáksport Egyesület elnöke, a Sárospataki Utánpótlásnevelő Sportiskola edzője.

5. Kerekes Attila, a miskolci Herman Ottó Gimnázium testnevelő tanára.


Az ülést követően a kitüntetett jó tanuló, jó sportolók egy közös csoportos fotózáson kerültek megörökítésre.

Minden díjazottnak ezúton is gratulálunk.

 

Keresés

Partnerek